Получать новости на E-mail
Статьи и интервью (1179)
08.10.2019
Автор: Парк природи «Беремицьке»
Размер шрифта

Версия для печати

Виставка «Прадавній тур: минуле та сучасне» - рідкісні експонати прадавніх биків

З 18 жовтня в Києві розпочне свою роботу виставка «Прадавній тур - минуле та сучасне», яка триватиме майже 2 місяці, до 12 грудня. Всі, хто хоче стати частиною масштабної події, дізнатися більше про історію України та екологію, зможуть відвідати захід, який буде організовано в приміщенні Київського палацу дітей та юнацтва. Відвідати виставку можливо буде кожного дня з 12 до 20, вхід вільний.

Виставка присвячена первісному бику (туру). Наші пращури ще тисячі років тому тісно пов’язали своє існування з рогатою худобою, на яку полювали, одомашнювали та використовували в сільському господарстві, боялись їх, звеличували та навіть поклонялись цим неймовірним тваринам. Одне з найдавніших зображень тура датується 15-18 тисячоліттям до нашої ери, знаходиться в печері Ласко на півдні Франції. Останній первісний бик зник понад 300 років тому. На сьогодні існує ряд фондів та організацій, що успішно продовжують спробу селекційного відтворення биків, що по своєму генотипу та фенотипу відповідатимуть вимерлим турам. Серед таких організацій слід відзначити проекти «Tauros» та «Aurochs» і звісно Rewilding Europe, в ідеології якого туроподібні відіграють важливу роль. Також, на території України в Чернігівській області в 2017 був відкритий Парк природи «Беремицьке». Саме у цьому парку використовується технологія ревайлдингу - природоохоронна ідеологія, яка заснована на відновленні характерних для регіону екосистем і поетапному поверненні тварин у місця, в яких вони проживали до масового вимирання. Цілями такого відновлення є збереження рідкісних видів тварин в природному місці існування, а ще розвиток екологічного та наукового туризму.

В день офіційного відкриття 18 жовтня, двері відчиняться з 12:00. Ті хто завітають, стануть першими свідками 20 різних археологічних експонатів прадавнього бика, які відрізняються за розміром і походженням. Одним з головних експонатів стане збірний скелет тура. Для його монтування будуть використані кістки, які походять з місць природного захоронення решток тварини.

У цей день буде діяти спеціальна програма:

12:00 – відкриття виставки;

13:00 – лекція Вальтера Фріша, за професією архітектор, в 1981 році, - першим почав повернення породи «тур» шляхом великого цілорічного випасу на великих сільськогосподарських угіддях. Він виступає співорганізатором виставки та є автором першої та поки єдиної, всеосяжної ілюстрованої книги «Тур – європейський бик» (нім. Der Auerochs – das europäische Rind) - про прадавніх зубрів, його предків і нащадків з точними описами й цитатами.

Захист навколишнього середовища, підтримка і збереження флори та фауни - питання номер 1 в сучасному світі! Ніхто не повинен залишатися осторонь від його вирішення.

Картинка

Кол. просмотров: (1550)                            Кол. комментариев: (0)

Уважаемые читатели!
Приглашаем принять участие в обсуждении темы, освещенной в статье. Единственная просьба,  не размещать сообщений, которые могут нарушить законы Украины.

Комментариев (0) К статье Виставка «Прадавній тур: минуле та сучасне» - рідкісні експонати прадавніх биків