Получать новости на E-mail
Статьи и интервью (1179)
24.01.2019
Автор: Андрій Данилов
Размер шрифта

Версия для печати

Україна стає одним з європейських туристичних трендів

Україна наприкінці 2018 року успішно презентувала свій туристичний та курортний потенціал на трьох найпрестижніших міжнародних виставках – WTM у Лондоні, IBTM у Барселоні та TT Warsaw у столиці Польщі. Виставки дуже різні, але висновок можна зробити один — Україна стає все цікавішим напроямком на туристичній мапі світу. До неї активно придивляються як найвідоміші світові туроператори, так і компанії ділового та корпоративного туризму.

Лише наприкінці жовтня 2018 року Міністерство економічного розвитку і торгівлі України завершило тендерні формальності щодо участі у міжнародних туристичних виставках, а вже на початку листопада національний стенд України був представлений у Лондоні на одній з найпрестижніших виставок світу World Travel Market. Яскравий дизайн з новим лого Ukraine NOW приваблював як численнх відвідувачів виставки, так і ділових партнерів, яким було цікаво дізнатися про нові пропозиції співпраці з Україною. “Для нас було важливо, аби не такий уже великий національний стенд України (30 м.кв) порівняно з пафосними стендами інших країн, привертав увагу відвідувачів”, - відзначила Юлія Сивак, директор компанії “Графіум”, яка була технічним організатором національного стенду України. І це таки вдалося – Україну у Лондоні помітили. Київ навіть увійшов до десятки кращих міст світу, які випустили у 2018-му мобільні додатки для туристів.

Картинка

Найбільше зацікавлення у Туманному Альбіоні викликали насамперед міста - Київ, Львів та Одеса. Перші два міста вже давно в орібіті європейських туристів. Зручна транспортна логістика, декілька варіантів авіаперельотів відомими європейськими лоукостами та національним перевізником України – ось перевага цих міст. Київ за останні два роки став дуже популярним і завдяки мега-подіям – фіналу Ліги чемпіонів та пісенному конкурсу “Євробачення”. Свідченням цьому є понад 2,2 млн.іноземних туристів, які відвідали у 2018 році стролицю України. На Одесу ще очікує великий туристичний бум, оскільки ні Wizz air, ні тим більше Ryanair ще не оголосили точних дат початку польотів до цього міста. Але що це станеться зовсім скоро – розуміють усі. І готуються. Наприклад, минулої осені було нарешті реконструйовано автотрасу Одеса-Рені, яка полегшить туристам шлях до таких туристичних перлин як українська Венеція на Дунаї – Вилкове. Та й місто Ізмаїл вже давно готове до прийому іноземних туристів.

Ще один український напрямок, який користувався популярністю у Лондоні – Чорнобиль. Протягом 2018 року тут побувало 63 тисячі туристів, більшість з яких були іноземцями. Це принесло адміністрації зони відчуження 39 млн. гривень прибутку. Зовсім неочікуваний результат від туристичної діяльності.

Картинка

Польща – сьогодні один з найпріоритетніших туристичних ринків для України. Вона має найкраще авіа та залізничне сполучення, ніж з будь-якою іншою країною світу. З 5 найбільших міст Польщі сьогодні легко можна дістатися в Україну за допомогою лоукостів, а потяги “Інтерсіті” з Перемишля до Львова та Києва зробили ці подорожі дешевшими, ніж будь-який акційний авіапереліт. “Приємно, що український стенд у Варшаві став одним з найвідвідуваніших на виставці, попитом користувались не лише західні регіони України, але й наприклад Харків”, - відзначив представник Департаменту туризму і курортів України Андрій Шенін. За його словами, хоча поляки і сусіди, але інформації про сьогоднішні Україну та можливості відпочинку у ній, ще дуже мало. Було дуже приємно, що польський міністр спорту і туризму Вітольд Банька одним з перших стендів на виставці який відвідав, була саме експозиція України. Найбільшою популярністю у Варшаві користувалися, безумовно, Львівщина та Івано-Франківщина. Остання передусім завдяки гірськолижному курорту “Буковель”, де поляки посідають лідируючі позиції. А Львіщина – це знаменитий курорт Трускавець, де польські туристи поступово заміняють відпочивальників з Росії.

Завершальною крапкою виставкового сезону стала Барселона, виставка у якій спрямована на діловий та корпоративний сегмент. Національний стенд України так само не був великим за площею, але привертав увагу сучасним дизайном та діловим форматом. Новий бренд Ukraine NOW і тут вигідно вирізнявся з-поміж інших недешевих стендів конкурентів.

Картинка

Ще одна важлива річ, про яку варто сказати. Двічі протягом 2018 року “виставковий” тендер зривався. Компанії подавали скарги в Антимонопольний комітет, і лише у жовтні він урешті решт відбувся. З позитивного всього цього процесу є одне - Мінекономіки змогло суттєво зекономити на видатках міжнародних презентацій України: з передбачених бюджетом 12 млн. гривень ціна у результаті торгів опустилась до 6,5 млн. Тому маючи минулорічний позитивний досвід, Мінекономіки вже у 2019-му виділило 11,1 млн. гривень на проведення вже 9 міжнародних виставок. І вже не тільки у Європі, але й найпрестижніших виставках у Китаї та Гонконзі. Адже і там Україна невдовзі має всі шанси бути у туристичному тренді.

Кол. просмотров: (1745)                            Кол. комментариев: (0)

Уважаемые читатели!
Приглашаем принять участие в обсуждении темы, освещенной в статье. Единственная просьба,  не размещать сообщений, которые могут нарушить законы Украины.

Комментариев (0) К статье Україна стає одним з європейських туристичних трендів