Получать новости на E-mail
Статьи и интервью (1167)
03.12.2014
Автор: Редакция
Размер шрифта

Версия для печати

У ЛЬВОВІ ВІДБУЛАСЯ КОНФЕРЕНЦІЯ «МАЙБУТНЄ ТУРИЗМУ В УКРАЇНІ. КРИЗОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ. ПОШУК ВАРІАНТІВ ДЛЯ УКРАЇНИ»

Кажете,  нічого не змінюється? Ви маєте рацію  лише частково. Люди відчувають, що  ідеали, за які стояли на Майдані, поступово починають втілюватися. Зокрема, країна зближується з Європою. Водночас на мапі України є місто, яке від Європи напрочуд близько. Не лише географічно, а й ментально. Це Львів. Не дивно, що саме тут 27 - 28 листопада відбувся важливий захід щодо виходу туризму України з кризи. Організатори конференції, що пройшла у готельному комплексі «RIUS»: управління туризму департаменту розвитку Львівської міської ради і Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) за підтримки ПрАТ«Київстар».

Учасниками конференції були представники профільних департаментів та управлінь міських рад та обласних державних адміністрацій з 16 міст та регіонів України, а саме: Києва, Харкова, Одеси, Тернополя, Дніпропетровська, Запоріжжя, Чернівців, Луцька, Миколаєва, Черкас, Івано-Франківська, Полтави, Херсона, Кривого Рогу, Кам’янець-Подільського, Трускавця, а також представники туристичного кластеру міста Львова.

«Ми повинні зробити все можливе, щоб переконати нашу владу, що туризм – не просто додаток до спорту чи культури. Коли ми говоримо про успішні з точки зору туризму країни чи міста, то внутрішній туризм становить значну частку, і під цією часткою маємо 70-80 відсотків. В рамках Німецького товариства міжнародного співробітництва разом з нашими партнерами ми започаткували такий формат, який називається «Діалог регіонів» (це вже другий діалог, перший відбувся влітку в Києві, – Ред.) і хочемо його використати, щоб поділитись нашим досвідом зі Львовом, Києвом та іншими містами. Можливо, дехто не має досвіду роботи в таких проектах, а ми вважаємо, що у нас є успішні приклади та підходи, якими ми можемо поділитись з вами», – зазначив Матіас Брандт, директор проекту «Консультування адміністрацій приймаючих міст ЄВРО 2012» Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

На думку представника GIZ, Львів найкраще використовує свій туристичний потенціал серед міст України. «Місто лева має конкретну стратегію розвитку туризму, яка впроваджується вже близько 5-6 років. Є сильне політичне керівництво, яке підтримує розвиток туризму, не зважаючи на певний супротив. У Львові дуже швидко зрозуміли, що сфера туризму – це та галузь, яку можна найшвидше розвинути та отримати певні вигоди для міста. Тому дуже важливо, щоб місто лева, яке вже має досвід у розвитку туризму, поділилось своїми знаннями і досвідом з іншими містами, яким ще потрібно пройти цей шлях».

Йоел Мансфельд, керівник Центру туризму, паломництва і  досліджень відпочинку, професор Університету Хайфи (Ізраїль) зазначив: «Я поділюсь не лише досвідом своєї країни, яка потерпає від хронічних проблем кризи у сфері туризму, а й поділюсь досвідом інших країн, які знаходяться у схожій до України ситуації. Підтримую слова мера Львова, що уряд не повинен чекати, коли закінчаться погані часи й прийдуть кращі, щоб вирішувати проблеми у туризмі. Потрібно багато працювати, докладати багато зусиль, щоб подолати цю кризу. Дуже важливо донести до зацікавлених сторін той факт, що ви щось робите для вирішення цієї ситуації, якщо ви донесете цей меседж, ви не вирішите проблему, але зможете краще керувати ситуацією».

Спеціально запрошені експерти провели панельну дискусію «Проблемні питання в туризмі та шляхи виходу з кризи».

Павло Шеремета, голова дорадчої ради Київської школи економіки, екс-міністр економічного розвитку і торгівлі України, радник міського голови м. Львова. «5-6 років тому вирішувалась стратегія розвитку міста. Тоді стояло питання – чи Львів залишиться індустріальним містом, чи буде постіндустріальним. Люди говорили про відновлення заводів та фабрик, але була інша група людей, яка вважала, що треба стати сервісним центром для України з точки зору туризму та ІТ. На щастя, так сталось, і Львів може конкурувати з європейськими містами. Розвиток туризму у Львові – не тільки економічна складова, але й соціальна політична, ментальна, що в принципі можна об’єднати в одну групу показників, які надзвичайно потрібні не тільки місту, а й країні. Туризм для мене – це метаболізм території. Туризм у Львові – це його метаболізм, це не тільки розвиток якоїсь галузі. Приїжджають люди, які пожвавлюють роботу різних установ, транспорту і так далі. Львів зробив одну з найбільших фундаментальних речей у двох напрямках, які я називаю хард. Це дороги, стадіон, аеропорт і софт.  Це програма «Привітне місто». До прикладу, в Мінську вважається дуже модним поїхати до Львова на гастрономічний туризм. Рецептура, подання, усмішки, конкуренція, рівень сервісу – все це є софт, який звичайно є не тільки ресторанний, а ще й готельний. Ще є багато роботи, але в інших регіонах її ще більше. На мій погляд, треба посилити складову маркетингу території».

В Україні кількість 26 туристів дорівнює одному робочому місцю. Для прикладу: в Південній Африці одному робочу місцю відповідаю шість туристів. Щоб це змінити, маємо задачу номер один -  збільшити доходи від туристів, пропонуючи більшу якість. Тішить факт, що за 10 днів цього року у Львові  було 230 тисяч туристів. І з розрахунку 26 туристів на робоче місце, оці 230 тисяч — це 9 тисяч робочих місць.

Йоел Мансфельд, керівник Центру туризму, паломництва і досліджень відпочинку, Університет Хайфи, (Ізраїль): «Хочу відзначити, що зараз у світі стає популярним так званий нішовий туризм чи туризм особливих інтересів. Це важливо, тому що ті люди, які зацікавлені у конкретному сегменті туризму, готові заплатити більше, якщо ці послуги відповідають їхнім вимогам. Саме на таких нішових сегментах туризму треба зосереджуватись. Треба об’єднати свої зусилля та підсилити конкуренті переваги. У Львові вже розвивається культурний туризм, питання лише у його підтримці та підсиленні. Я б радив подати заявку на отримання статусу «Європейської столиці культури», адже зараз не потрібно бути членом Євросоюзу для участі у конкурсі. Таким чином можна об’єднати усе місто навколо цієї ідей і створити ажіотаж».

Марк Зархін, львівський ресторатор: «Львів заслуговує на те, щоб стати метрополією Європи, тобто містом, яке не імпортує до себе ідеї. Нам потрібні потужні поштовхи саме культурні, тому що і ресторани, і готелі – це не тільки частина економіки, а й культури – не в сенсі мистецтва, а культури людської. Це ті елементи, які нам потрібні, і саме на це мусить бути націлений Львів».

Підсумок. Є в Україні крило індустріальне і є крило сервісне, і вони обидва є важливими. Туризм – критично важлива галузь економіки, яку недооцінено. Потрібно змінити оцю віджимаючу, снобістську ментальність і максимально розвивати туризм через інновації та маркетинг. В  Україні  с дійсно є хороший туристичний продукт, який може стати конкурентним і потужним за умови грамотного управління, якщо застосовуватиме відповідні стратегії, щоб пом’якшити наслідки ситуації в країні.

Учасники конференції сподіваються, що зможуть донести цю думку до нового уряду України, і вважають, що уряд мусить прислухатись до людей, які мають досвід у туризмі та можуть надати справді хороші рекомендації. 
 

Кол. просмотров: (2105)                            Кол. комментариев: (0)

Уважаемые читатели!
Приглашаем принять участие в обсуждении темы, освещенной в статье. Единственная просьба,  не размещать сообщений, которые могут нарушить законы Украины.

Комментариев (0) К статье У ЛЬВОВІ ВІДБУЛАСЯ КОНФЕРЕНЦІЯ «МАЙБУТНЄ ТУРИЗМУ В УКРАЇНІ. КРИЗОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ. ПОШУК ВАРІАНТІВ ДЛЯ УКРАЇНИ»