Получать новости на E-mail
Статьи и интервью (1154)
28.11.2013
Автор: Галина Цьона; Олексій Чмир
Размер шрифта

Версия для печати

ЦІКАВЕ І ПЕРСПЕКТИВНЕ ПОРЯД … ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ «МАЛЬОВНИЧА УКРАЇНА – ТУРИСТИЧНИЙ КРАЙ». ТЮЛЬПАНОВЕ ДЕРЕВО У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ. МЕМОРІАЛ ЗАГИБЛИМ ДОНЕЧЧАНАМ В РОКИ ВІЙНИ

На Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт «Мальовнича Україна – туристичний край» надійшло вже більш як 140 заявок до участі. Оргкомітет конкурсу прийматиме іще заявки на участь у конкурсі до 1 грудня 2013 р. На сьогодні заявлено 120 тем з різних областей України, серед них учасники з Донецької, Луганської, Харківської, Запорізької, Хмельницької, Львівської, Черкаської, Миколаївської, Херсонської, Закарпатської, Полтавської та інших областей, з Автономної Республіки Крим і м. Києва. Мальовнича Україна, завдяки студентській молоді, відкриває свої чудеса мандрівникові із Заходу на Схід. Отже, поки конкурсанти працюють над представленою тематикою, ми презентуємо читачам теми заявлених робіт, об’єкти, які можуть становити інтерес для вітчизняної туристичної галузі.

ТЮЛЬПАНОВЕ ДЕРЕВО – ПЕРЛИНА ВІСЬМИРА
(СОКАЛЬСЬКИЙ РАЙОН ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

Учасник Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Мальовнича Україна – туристичний край» Галина Цьона представляє цікавий об’єкт у Львівській області.

У селі Варяж Сокальського району Львівської області є еколого-туристична стежка «Перлина Вісьмира». Вона проходить долиною річки Варяжанка, яка несе свої води у Західний Буг. Стежка перетинає луки, яри, лежить на схилах пагорбів серед лісостепових ландшафтів, тому пройти її можна лише пішки, милуючи око незайманою природою. Протяжність маршруту – 6 кілометрів.

В житті мешканців Варяжа стежка відіграє неабияку роль, адже окрасою, головним об'єктом на хуторі Вісьмир є унікальне тюльпанове дерево, якому 150-170 років. Висота дерева 13-15 метрів. Цвіте у травні-червні. На молодих пагонах серед блискучого листя з'являються тюльпаноподібні квіти жовто-зеленого кольору. Плід – горішок, дозріває у вересні-жовтні.


Квіти тюльпанового дерева

Тюльпанове дерево

Костел Св. Марка у с. Варяж

Стежка «Перлина Вісьмира» також знайомить туристів з історією села, його пам’ятками та легендами. У 1676 році власником Варяжа та навколишніх земель став Марко Матчинський – конюший польського короля Яна ІІІ Собеського. Він був досить заможним і на власні кошти у 1688-1693 рр. збудував бароковий костел, який зберігся до наших днів. Конюший був естетом, любив красу і оточував себе нею. Саме М. Матчинський посадив тюльпанове дерево, плоди якого були привезені з Північної Америки. Сьогоднішнє дерево посаджене нащадками п. Матчинського.

 

НЕ ЗВАЖАЮЧИ НА ЦЕ, МИ ПЕРЕМОГЛИ!

Відкриваємо туристичний Донбас, який постає перед нами зовсім іншим, ніж традиційно прийнято вважати. Край має героїчні і трагічні сторінки, і є такі місця, які варто відвідувати, аби вклонитися пам’яті загиблих. Подібні меморіали слід не просто споглядати, а розуміти. Так, японці у 1907 р. в Порт-Артурі встановили меморіал загиблим донеччанам в роки війни, своїм недавнім ворогам, і вклонялися їм, а японські офіцери казали солдатам, що вони перемогли справжніх героїв. Представлений студентом Донецького національного університету Олексієм Чмиром проект конкурсної роботи кличе задуматись біля меморіалу: таке пережили наші діди-прадіди, але все одно перемогли!

Меморіал біля шурфу шахти №4/4-біс! Саме тут за один рік у шурф шахти було скинуто близько 75-100 тисяч донеччан. Це друге за масовістю місце поховання жертв фашизму після Бабиного Яру у Києві, який зараз є місцем масового паломництва.

Сюди скидали і розстріляних, і живих людей. Відомий лише один випадок, коли людині вдалося залишитися живою. Гірський інженер Олександр Положенцев був скинутий в шурф живим. Падаючи, він ухопився за канат і розгойдавшись перебрався в стінну нішу, у якій сховався до ночі.

Лише 150 тіл вдалося пізнати. Тілами людей було завалено 310 метрів, при загальній глибині шурфу 365 метрів.

Сьогодні на цьому місці існує меморіал, який зображує два шурфи й перекинуту вагонетку. Над одним із шурфів – кам'яний прапор, що розвивається.

Цей меморіал неодмінно має бути частиною екскурсійних та паломницьких маршрутів у Донецьку!

На мою думку, треба популяризувати ті місця, які розкривають всю правду про війну 1939-1945 років. Мною було проведене опитування, згідно якого про цей меморіал знають 3 студенти з 80 опитаних. Але знають про цей меморіал ті, хто поряд з ним живе. Це, на мою думку, вагомий показник того, що молодь знає лише ту обмежену інформацію, про яку повідомляє телебачення та інтернет-видання.

 

Кол. просмотров: (5201)                            Кол. комментариев: (0)

Уважаемые читатели!
Приглашаем принять участие в обсуждении темы, освещенной в статье. Единственная просьба,  не размещать сообщений, которые могут нарушить законы Украины.

Комментариев (0) К статье ЦІКАВЕ І ПЕРСПЕКТИВНЕ ПОРЯД … ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ «МАЛЬОВНИЧА УКРАЇНА – ТУРИСТИЧНИЙ КРАЙ». ТЮЛЬПАНОВЕ ДЕРЕВО У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ. МЕМОРІАЛ ЗАГИБЛИМ ДОНЕЧЧАНАМ В РОКИ ВІЙНИ