Получать новости на E-mail
Статьи и интервью (1180)
22.04.2015
Автор: Анатолій Олійник
Размер шрифта

Версия для печати

Туристичний сезон у Чернігові розпочався

18 квітня Чернігів офіційно відкрив двері новому туристичному сезону – 2015.

Чернігівщина – одна з областей України, де по-справжньому бачиш зацікавленість органів місцевої влади до відновлення та збереження історико-культурної спадщини, створення екскурсійної привабливості регіону та залучення широкого кола туристів-відвідувачів. І не дивно, бо серед найпривабливіших областей України Чернігівщина займає одне з особливо значимих місць. На території міста розташовані 32 об’єкти, які входять до Державного реєстру національного культурного надбання і 39 пам’яток містобудування та архітектури місцевого значення, значна кількість пам’яток культури, мистецтва, археології. Це єдина область, де знаходиться третина історико-архітектурних пам'ятників домонгольського періоду, які збереглися в Україні. Більшість із них розташована в самому обласному центрі. Цінність та значимість цих історичних пам’яток відома далеко за межами України. До найбільш значущих пам'яток відносяться унікальні за своїм значенням творіння, які є гордістю і окрасою не тільки Чернігова, а й світової культури та історії: Спаський (ХІ ст.) і Борисоглібский (ХІІ ст.) собори, Успенський собор Єлецького монастиря (ХІІ ст.), Антонієві печери та Іллінська церква (ХІ – ХІІ ст.), П’ятницька церква (ХІІ ст.), а також більш пізні історико-культурні комплекси – Єлецький і Троїцько-Іллінський монастирі.

Сьогодні пам’ятки Стародавнього Дитинця внесено до попереднього списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Щоправда, за часів Радянського Союзу до попереднього списку ЮНЕСКО було занесено 13 пам'ятників архітектури Чернігова, але, на превеликий жаль, з розпадом Союзу ця співпраця призупинилась. У відповідності із Законом України «Про охорону культурної спадщини» Чернігів віднесений до категорії історичних міст.

Ще в 2009 році між містами Чернігів та Гомель, що в Білорусі, була підписана, а у 2012 році продовжена угода про співпрацю в різних важливих напрямках. І протягом цих років між містами-побратимами партнерські, ділові та культурні стосунки зміцнюються та розширюються. Тому на урочистості з нагоди відкриття туристичного сезону була запрошена делегація Гомельського міськвиконкому, до складу якої увійшли представники виконавчих органів, туристичної галузі та засобів масової інформації.

За сценарієм організаторів, все святкове дійство було розподілено на театралізовані локаційні сцени-майданчики. Гучним хоровим співом та запальними танцями аматорських фольклорних колективів розпочалося свято біля П’ятницької церкви. За півгодини у Борисоглібському соборі гостей та глядачів зустрів «Чернігів давньоруський» – придворний клоун-паяц, рицарі-охоронці, гуслярі та привітали гарним словом театралізовані князь з княгинею. А частування княжим квасом було по особливому приємним. 

Далі в парку на Валу, біля будинку полкової канцелярії, естафету підхопив  «Чернігів козацький». Народні віртуози-музики, заслужений академічний ансамбль пісні і танцю «Сіверські клейноди», козаки-«туптуни» та юні козачата, які щосили розмахували шаблями і танцювали навприсядки, намагалися вразити своїм виступом присутніх, що і вдалося.


Поруч у лучному та арбалетному тирі всі бажаючі мали можливість відчути себе лицарями – лучниками.

Виступ зразкового ансамблю бандуристів «Соколики» біля пам’ятника Т. Г. Шевченку став апофеозом урочистостей. Юні дитячі голоси та особливий звук бандури  звучали в унісон, зливалися в одне мелодійне звучання і линули по всьому Валу та берегу Десни.

З привітальним словом та початком нового туристичного сезону до громади звернувся голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч та перший заступник Чернігівського міського голови Микола Миргородський, які побажали всім присутнім здоров’я, всіляких гараздів, миру. І, безумовно, висловили великі сподівання на кращий, організований та відвідуваний туристичний сезон цього року. 

З самого ранку на Алеї Героїв розпочалася виставка-ярмарок народних майстрів та туристичних послуг. На різні смаки та вподобання тут були виставлені картини, вишиванки, дерев’яні та глиняні вироби, продукти харчування та напої. Пропонувалися різні туристичні поїздки та відпочинок. Проводились конкурси з поїдання вареників, спортивні змагання. Лунала музика. Свято вирувало. З димком розлітались навколо запахи рибальської юшки, смаженого на вогні м’яса, картопельки по-домашньому та інших смачних наїдків. Туристичний сезон впевнено почав свою ходу разом з новообраною напередодні та чарівною «Міс Туризм Чернігів» киянкою Мариною Демницькою.

Чернігів – це одне із найдавніших міст Європи. Про це свідчать археологічні дослідження. Формування міста розпочалось понад 1300 років тому. Перша письмова згадка про Чернігів у договорі князя Олега з Візантійською імперією датується 907 роком. Той факт, що місто згадується другим після Києва, красномовно свідчить про його роль та місце у древній Русі. На сьогодні гордістю Чернігова залишається Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», який щороку відвідують сотні тисяч екскурсантів. 

На Чернігівщині в м. Батурин знаходиться Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця» з Палацом-резиденцією останнього українського гетьмана Кирила Розумовського, а також Цитадель Батуринської фортеці. У селі Сокиринці знаходиться Палац Галаганів – комплекс садово-паркової культури, а в селі Вишеньки – архітектурний Палац Румянцева-Задунайського, унікальний палацово-парковий ансамбль є у Качанівці, що також має статус Національного. Цей перелік можна продовжувати.

Зважаючи на події на сході України, пріоритетними напрямками сьогодення для Чернігова є внутрішній туризм, зокрема розвиток таких видів туризму, як історичний (екскурсійний), подієвий-святковий, активний (пішохідний, вело та водний), паломницький (релігійний). Щорічно розробляється календар культурно-мистецьких подій міста з визначенням масштабних і цікавих іміджевих заходів.

Щоб забезпечити культурне дозвілля відпочиваючих, у місті функціонує 3 державні театри: обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка, обласний молодіжний театр, обласний дитячий (ляльковий) театр ім. О. П. Довженка, Міський палац культури, обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм, обласний історичний музей ім. В. В. Тарновського, літературно-меморіальний музей-заповідник М. М. Коцюбинського, художній музей ім. Г. Галагана.

Важливою і дієвою складовою туристичної інфраструктури міста залишається готельне господарство та інші заклади розміщення. На сьогодні готельна база м. Чернігова представлена 14 готелями та іншими аналогічними закладами (від стандартних номерів до VIP-апартаментів). До таких відноситься готель «Україна», що знаходиться в центрі міста і своїми затишними, оновленими номерами та постійними акційними пропозиціями приваблює відвідувачів. Саме в день відкриття туристичного сезону з 17 по 19 квітня чернігівські музеї та готелі працювали за умовами акції «Weekend у Чернігові за півціни». Хочеться вірити, що така можливість залишиться і на наступні роки.

Варто зазначити, що через військові події на сході України заповнюваність та прибуток готелів в 2014 році в порівнянні з 2013 роком знизився майже вдвічі.

Мережа закладів ресторанного господарства, дозвілля та відпочинку не втрачає надії на новий сезон. Більшість власників закладів харчування дбають про вишукані страви та напої, творчі та креативні підходи в роботі, якісну підготовку персоналу, знання офіціантами іноземних мов. Такими під час поїздки запам’яталися кафе «Вербичка» та приватна «Чернігівська пивна майстерня» з десятком видів нефільтрованого, непастеризованого, «живого» пива «BEERWELLE» (пивна хвиля).

Ще один туристичний об’єкт, який важливий і не менш цікавий. Мало хто знає, що в місті на території бувшого військового льотного училища є «Музей історії авіації та космонавтики Чернігівщини». Декілька кімнат Ліцею з підвищеною військово-фізичною підготовкою зберігаються понад 15 тисяч унікальних експонатів, серед яких речі Героїв України Леоніда Каденюка і Олександра Галуненка, портрет Юрія Гагаріна з його особистим підписом, кабіна літака Л-39, катапультне крісло пілота, ракети та авіаційні бомби, льотне обмундирування, макети аеродрому, моделі літаків, ін. Музей зберігає факти історії нашої авіації, подвиги бойових льотчиків-випускників Чернігівської військової школи пілотів під час Великої Вітчизняної війни. Тут можна дізнатися про долю одинадцяти Героїв Радянського Союзу, двох Героїв України і шести Героїв Російської Федерації. Всі вони випускники ЧВВАУЛу. Тут підготовлено більше 6000 військових льотчиків-винищувачів. З початку року в музеї побувало понад сімдесят екскурсій школярів міста та інших міст СНД. 

Міністерство оборони України розглянуло можливість передачі однієї з будівель колишнього  авіаційного училища у комунальну власність громади міста для розміщення Музею авіації та космонавтики Чернігівщини. Але обов’язковою умовою для остаточного вирішення цього питання повинно бути відповідне рішення  міської ради.

Зараз бойові та навчальні літаки Л-29, Л-39, МіГ-15УТІ, МіГ-17, МіГ-21У, МіГ-21ПФ, МіГ-23УБ, МіГ-23М знаходяться просто неба і чекають своїх відвідувачів.

Влада міста та області готує нові комплексні перспективні плани, спрямовані, передусім, на розвиток внутрішнього та в’їздного туризму: розширення партнерських стосунків з містами та регіонами, перетворення шопінг-екскурсантів у повноцінних туристів, презентація туристично-рекреаційний потенціалу міста у мережі Інтернет та через друк і розповсюдження рекламно-інформаційної продукції про туристично-рекреаційний потенціал краю, розвиток активного туризму, створення мережі ТІЦ, і, головне, всебічне сприяння (в т.ч. і фінансове) структурам, які працюють в напрямку організації в’їзного туризму.

Чернігів, без сумніву, можна включити в десятку міст і місць, куди можна приїхати на 2-3 вихідні дні і ознайомитись з найцікавішими історичними, культурними та сучасними місцями цього краю, поринути у незабутню атмосферу спокою, затишку, романтики.

Тож Чернігів чекає на туристів, екскурсантів, відвідувачів.
Ласкаво просимо.

Всю інформацію про Чернігівщину можна відшукати на порталах Міськради та ОДА.
 

Кол. просмотров: (2573)                            Кол. комментариев: (0)

Уважаемые читатели!
Приглашаем принять участие в обсуждении темы, освещенной в статье. Единственная просьба,  не размещать сообщений, которые могут нарушить законы Украины.

Комментариев (0) К статье Туристичний сезон у Чернігові розпочався