Получать новости на E-mail
Статьи и интервью (1179)
25.07.2016
Размер шрифта

Версия для печати

Це наше, рідне! Національний Сорочинський ярмарок - 2016 чекає на вас!

КартинкаВ рамках прес-туру до Полтавської області, який відбувся 23-24 липня на запрошення Полтавської ОДА, журналісти київських видань побували в селі Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області, оглянули територію, де пройде дійство, і зустрілися з керівником проекту «Сорочинський ярмарок» Світланою Свищевою.

- Цьогорічний ярмарок проходитиме у Рік Державності України – 25-річчя Незалежності нашої Держави та 20-річчя Конституції України, - розповіла Світлана. Він проводитиметься під гаслом – «Розквітає ярмарок – квітне Україна!». Проект втілюється 18 років поспіль і має чудовий сучасний розвиток. В тому, що так воно є, автор цього матеріалу впевнилася особисто. Була на ярмарку 9 років тому і може порівняти, що було і як стало. Стало значно краще. Особливе захоплення одержала від помешкання прес-центру. Раніше він розміщувався в наметі, а зараз це найкрасивіше, найзручніше і найпрохолодніше приміщення в капітальній споруді, обладнаній в національному стилі, в центрі етнографічної зони. Площа прес-центру близько 150 кв.м, кількість посадочних місць – 100. Естетично, завдяки національному колориту, і функціонально за технічним забезпеченням. Звісно ж, присутній безкоштовний доступ до інтернету за технологією WI-FI і різні «навороти». Журналісти мають прекрасні умови для роботи, і ця обставина свідчить про те, що організатори з великою повагою ставляться до засобів масової інформації: і тих, що є інформаційними спонсорами, і тих, що акредитовані на ярмарку.

Офіційне урочисте відкриття 16 серпня об 11.00 за участю гоголівських героїв, «самого» письменника, які пересуватимуться по полю на справжніх, єдиних в Україні волах. В церемонії бере участь Національна заслужена капела бандуристів ім. Г. Майбороди.

Картинка

КартинкаКартинка

 

Про те, що до заходу майже все готове, за виключенням незначних деталей, журналісти переконалися під час прогулянки по території площею 16 гектарів. Об лаштовані місця для вітчизняних підприємств усіх галузей промисловості, майстрів народних промислів та закладів громадського харчування.

- Також цьогоріч буде виставлена експозиція таких іноземних країн, як В'єтнам, Індія, Латвія, Білорусь, Грузія, Азербайджан, Шрі-Ланка, - повідомила Світлана Свищева. –Лише з Індії на фестивалі представлять свої вироби 12 підприємств та меблева фабрика. Це галантерея, прикраси, товари легкої промисловості,сувенірна продукція. Азербайджан представить кращі найменування коньяків з Товузьського району, а також гранатові і айвові вина і натуральні соки. А взагалі на ярмарку можна придбати все, що душа забажає, на свій смак і гаманець.

Як завше, гостинно зустрічатимуть на своїх територіях історичні садиби гоголівських часів. Крім звичайних мастер-класів, планується проведення етнографічних свят та обрядових дійств, таких, як Свято Сала, Вергуна, Гарбуза, Спаса Медового, Вареника та Галушки, Борщу, ну,і звісно, покажуть Українське Весілля. Щоб численні гості не губилися, на полі встановили нові покажчики, яі, окрім основної функції, стануть цікавими місцями для фотографування.

На ярмаркових сценах за шість днів ярмаркування вдень виступлять самодіяльні миті, а ввечері – зірки української естради. 16 серпня виступить Оля Полякова, 19 серпня відбудеться концерт ансамблю народної пісні «Славяне» з Одеси з програмою «Вечорниі», 20 серпня –конерт Олега Винника, і т.д.

Головне, за чим їдуть відвідувачі на ярмарок, - це атмосфера, яка пронизана українською сторією, традицією, культурою. Сорочинський ярмарок має чим почастувати гостей і чим їх порадувати. Окрім театралізованих дійств, музики, танців, це унікальні вироби народних майстрів: кераміка, вишивка, вироби з металу та дерева. Приїздіть в Сорочинці, щоб придбати вишиванки, сувеніри, насолодитись стравами української кухні. Це наше, рідне!

Подробней

Кол. просмотров: (2647)                            Кол. комментариев: (0)

Уважаемые читатели!
Приглашаем принять участие в обсуждении темы, освещенной в статье. Единственная просьба,  не размещать сообщений, которые могут нарушить законы Украины.

Комментариев (0) К статье Це наше, рідне! Національний Сорочинський ярмарок - 2016 чекає на вас!