Получать новости на E-mail
Статьи и интервью (1167)
05.12.2014
Автор: Анатолій Олійник, кореспондент порталу «Новости турбизнеса»
Размер шрифта

Версия для печати

ТРІУМФ МІЖНАРОДНОГО ТРУСКАВЕЦЬКОГО КІНОФЕСТИВАЛЮ

30 листопада V Трускавецький Міжнародний кінофестиваль телевізійних фільмів «Корона Карпат» пересік фінішну стрічку. Це свято тривало в курортному Трускавці протягом чотирьох останніх листопадових днів.

Свій перший ювілей організатори ТМКФ «Корона Карпат» хотіли провести по особливому – яскраво, вражаюче, з розмахом. Але події на сході України вносили свої корективи, і за декілька місяців до відкриття кінофестивалю виникали думки про відміну цього заходу. Але вже була пророблена велика організаційна та підготовча робота, майже відібрані фільми, отримані заявки на участь представників інших країн, велися перемовини з членами журі. Через те було вирішено фестиваль провести, але без традиційної червоної доріжки та феєрверків, зробити перегляд фільмів безкоштовним. Так і сталося. Кінофестиваль розпочався.

Цьогорічними засновниками фестивалю виступили Міністерство культури України, Державне агентство України з питань кіно, Національна Спілка кінематографістів України, Трускавецька міська рада, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада та громадська організація «Кінофестиваль «Корона Карпат».

Глядачам та журі було запропоновано переглянути 10 конкурсних ігрових фільмів, серед  яких відома аргентинська стрічка «Останній Елвіс» Арманда Бо, а також  українські фільми «Брати. Остання сповідь» Вікторії Трофіменко та «Креденс» Валентина Васяновича.

Ретроспективний показ фільмів відомого українського режисера Юрія Іллєнка «Криниця для спраглих», «Білий птах з чорною ознакою» та «Молитва за гетьмана Мазепу» викликали неабиякий інтерес і зібрали повний зал глядачів.

Для найменших глядачів фестивалю  аргентинські кінематографісти спеціально підібрали мультфільми, які особисто представила Надзвичайний і Повноважний Посол Аргентини в Україні Ліла Ролдан Васкес де Муан. Презентація мультфільмів відбулася в Східниці. Ця країна щороку бере активну участь у кінофестивалі.

Щодня глядачі та курортники мали змогу зустрітись та поспілкуватись з відомими кіномитцями, артистами, режисерами: головою журі, Героєм України, лауреатом Шевченківської премії, кіносценаристом Іваном Драчем; Борисом Савченком – режисером, народним артистом України, співорганізатором фестивалю; актором Віктором Деметрашем (фільм «Брати. Остання сповідь»); акторкою Людмилою Єфименко (фільм «Молитва за гетьмана Мазепу»); режисером Михайлом Іллєнком; режисером та актором, а в минулому «довгоносиком» Віктором Андрієнко; учасниками «Золотого гусака» –  композитором Володимиром Бистряковим та Юрієм Рудченком; авторами, композиторами та співаками Михайлом Грицканом, Юлією Махотіною, співачкою Наталією Кудряшовою, іншими цікавими особами.

У Бориславську у спеціалізовану школу для дітей з порушенням опорно-рухового апарату завітали у гості режисер і актор Віктор Андрієнко та актор Олександр Григор’єв з фільмом «Іван Сила». Радісно і тепло пройшла зустріч з дітлахами.

Протягом усього кінофестивалю не згасала свічка пам’яті та допомоги для постраждалих в зоні АТО. Глядачі охоче відгукнулися на таку форму підтримки.  Волонтерами було зібрано 5700 грн., які пішли на допомогу постраждалим родинам.

У глядацькій залі кінотеатру «Злата» відбулася церемонія нагородження.
Переможною стрічкою ігрового кіно став фільм «Мамо, я люблю тебе». Режисер Яніс Нордс, Латвія.
Приз «За кращу режисуру» – «Десь у Моравії». Режисер Мирослав Кробот, Чехія.
Приз «За кращий сценарій» – «Дорогі віддані друзі». Режисер Шара Черхальмі, Угорщина. (Автори: Шара Черхальмі, Пейс Міклош).
Приз «За кращу жіночу роль» – актриса Джессіка Грабовскі, фільм «8-куля». Режисер Аку Лоухіміес, Фінляндія.
Приз «За кращу чоловічу роль» – актор Джон МакНнерни, фільм «Останній Елвіс». Режисер Армандо Бо, Аргентина.
Приз «За операторську роботу» – «Брати. Остання сповідь». Режисер Вікторія Трофименко, Україна. (Оператор: Ярослав Пилунський).
Приз фестивалю «За кращий дебют в ігровому телекіно» – фільм «Дорогі віддані друзі». Режисер Шара Черхальмі, Угорщина. (Автори: Шара Черхальмі, Пейс Міклош).

Окрім офіційних нагород  кінофестивалю була ще одна. Генеральний директор Бердянського кінофестивалю «Бригантина» Олександр Махотін вручив спеціальну нагороду «За найкращий дебют» актору Михайлові Грицкану, який дебютував у серіалі Тетяни Гнєдаш «Джамайка» та зараз продовжує зйомки у фільмі Валеріу Жерегі «Окупація». До сьогодні ми знали Михайла як автора, композитора та виконавця пісень. І от відкрився акторський талант.

Щороку на завершення фестивалю на Алеї кінослави біля кінотеатру «Злата» закладають бронзову плиту фільма-переможця попереднього кінофестивалю «Корона Карпат». Цього разу таку плиту було встановлено на честь українського фільму «Хайтарма» режисера Ахтема Сеітаблаєва, який переміг на четвертому кінофестивалі у 2013 році. Зараз режисер Ахтем Сеітаблаєв на каналі «1+1» веде програму «Хоробрі серця».

На закритті кінофестивалю Олег Карпин – генеральний директор ТМКФ «Корона Карпат» – подякував усім організаторам, спонсорам, учасникам та глядачам за участь. З упевненістю був даний старт в підготовці до VI кінофестивалю.

З року в рік кінофестиваль телевізійних фільмів «Корона Карпат» набирає впевненої ходи. Про цей захід знають любителі і професіонали кіно у багатьох куточках планети. За попередні чотири роки на фестивалі було показано понад 100 фільмів з 50 країн світу. Трускавецький кінофестиваль – це крок до взаємного спілкування і збагачення,  крок до євроінтеграції та миру. Хай буде так !!!

www.koronakarpat.com.ua

Кол. просмотров: (1496)                            Кол. комментариев: (0)

Уважаемые читатели!
Приглашаем принять участие в обсуждении темы, освещенной в статье. Единственная просьба,  не размещать сообщений, которые могут нарушить законы Украины.

Комментариев (0) К статье ТРІУМФ МІЖНАРОДНОГО ТРУСКАВЕЦЬКОГО КІНОФЕСТИВАЛЮ