Получать новости на E-mail
Статьи и интервью (1180)
26.04.2013
Автор: Анатолій Олійник
Размер шрифта

Версия для печати

ТРИНАДЦЯТА ГАРМАТА ВІДКРИЛА ТУРИСТИЧНИЙ СЕЗОН У ЧЕРНІГОВІ (ВРАЖЕННЯ УЧАСНИКА ПРЕС-ТУРУ)

За старовинним переказом відомо, що коли молода дівчина не бажала зустрічатися з молодим залицяльником, то вона призначала побачення біля 13-ої гармати на Валу. А на Валу знаходиться лише 12 гармат. Хлопці, не знаючи таких хитрувань, приходили на побачення і не могли знайти тої гармати, і залишалися ні з чим. 

Але 20 квітня міський голова Олександр Соколов пострілом з 13-ої гармати, яку  встановили піротехніки, сповістив про відкриття нового туристичного сезону в місті Чернігові. Він привітав присутніх з початком туристичного сезону і побажав гарного настрою та відпочинку. Зокрема було сказано, що на сьогодні розроблений генеральний план розвитку туризму – важливої пріоритетної та прибуткової галузі регіону. Ведеться постійна реконструкція, відновлення та збереження історико-культурних пам’яток, архітектурних творінь домонгольського періоду. Заплановане будівництво паломницького житла типу «хостел» на 70 місць, створюються належні умови для туристів. 

Адже Чернігів – це одне з найдавніших міст Європи, де зародилася і розквітла східно-слов’янська культура і державність. На території міста знаходиться 32  пам’ятки державного історико-культурного значення, які внесені до попереднього списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Серед них Спаський (ХI ст.) і Борисоглібський (ХII ст.) собори, Антонієві печери з Іллінінською церквою (ХI-ХII ст.), Успенський собор Єлецького монастиря (ХII ст.), П’ятницька церква (ХII ст.) та багато інших пам’яток.


Основне святкове дійство відбулося в історичній частині міста – на Валу. Поблизу Борисоглібського собору в затишному сквері виступав творчий колектив «Слов'яни». Потім пройшов історико-фольклорний виступ акторів обласного філармонійного центру і драмтеатру, які відтворили легендарні та історичні постаті з історії Чернігова.

Учасники прес-туру пройшли по Алеї Героїв, оглянули вироби майстрів народно-декоративної творчості, купили сувеніри, скуштували конкурсних дерунів.

Своєрідні, незрівнянні, враження залишилися від відвідання закладів харчування. Сучасний стиль та дизайн, швидке обслуговування побачили і відчули учасники прес-туру в ресторані «Chicken HUT». Простотою, народністю та домашнім затишком зустрів ресторан національної кухні «Колиба». Французький стиль середньовіччя та інтер’єру подарував ресторан «Кардинал». Легкість стилю, спокій, оригінальне оформлення та справжні італійські страви ресторану «ALFONSO» доповнили враження.

Людям завжди було потрібно хліба та видовищ. Сьогодні Чернігів готовий вразити, здивувати. захопити і нагодувати. На спогад про поїздку залишилися безліч фотографій, чисті вулиці та сквери, чудові собори та церкви, вишукані ресторани та страви, а головне – привітність та гостинність чернігівчан. Тож запрошуємо відвідати це чудове місто.

Кол. просмотров: (3058)                            Кол. комментариев: (0)

Уважаемые читатели!
Приглашаем принять участие в обсуждении темы, освещенной в статье. Единственная просьба,  не размещать сообщений, которые могут нарушить законы Украины.

Комментариев (0) К статье ТРИНАДЦЯТА ГАРМАТА ВІДКРИЛА ТУРИСТИЧНИЙ СЕЗОН У ЧЕРНІГОВІ (ВРАЖЕННЯ УЧАСНИКА ПРЕС-ТУРУ)