Получать новости на E-mail
Статьи и интервью (1180)
11.04.2014
Автор: Анатолій Олійник, учасник прес-туру від ВД «Новини турбізнесу»
Размер шрифта

Версия для печати

Старт туристичного сезону в Чернігові

Людина, яка подорожує, завжди бажає лише нових вражень від побаченого та почутого, їжі, відпочинку та проживання. Тож запрошення Чернігівської мерії та ОДА в прес-тур на відкриття туристичного сезону в Чернігові стало саме таким – побачити і отримати враження.

Хто не бував у славному місті Чернігові, варто хоча б на 2-3 дні відвідати його. Чернігів – це величезна історично-культурна спадщина і перлина періоду Київської Русі, за 150 км від Києва. За часів Радянського Союзу 13 пам'ятників архітектури Чернігова були занесені до попереднього списку ЮНЕСКО. На жаль, з розпадом Радянського Союзу співпраця з ЮНЕСКО призупинилась. Але на сьогодні за кількістю найвизначніших архітектурно-історичних пам’яток Чернігівська область та місто Чернігів має найбільш вагому частку і посідає одне з перших місць у рейтингу областей України. Тому у відповідності із Законом України «Про охорону культурної спадщини» Чернігів віднесений до категорії історичних міст.

Серед найвідоміших пам’яток культури, історії та архітектури на території міста розташовані: Чорна могила – князівське поховання, Спасо-Преображенський собор – ровесник Софії Київської, Антонієві печери – пам’ятник підземної культової архітектури, П’ятницька церква – перлина давньоруської архітектури, Борисоглібський та Успенський собори, Катерининська церква та інші. В області варто відвідати Новгород-Сіверський (Свято-Преображенський та Успенський собори), Батурин («Гетьманська столиця»), Тростянецький дендропарк, Качанівський палацо-парковий ансамбль, Сокиринці (парково-палацовий комплекс), Седнів – козацьке селище Лизогубів, Козелець та інші.

Отже, 5 квітня. День видався надзвичайно сонячним і теплим. Вся програма свята була організована в центрі міста, в околицях Красної (тобто гарної, красивої) площі, Алеї Героїв та на історичному Валу.

Відвідані заклади знаходяться в периметрі Красної площі.

Першим було кафе «Страви по-чернігівськи «Варенична». Вишуканість стилю, світлі пастельні кольори та простота дизайну приваблюють від самого порогу. Молодіжний колектив, привітність та шанобливе обслуговування доповнюють атмосферу. Різноманітні страви, але головне і смачно – це напої власного приготування (наливки, «медовухи», «хріновухи», компоти, узвари) та своя домашня консервація.

Готель «Україна» збудований ще в 50-х роках минулого століття, має статус 3 зірки. Але, не дивлячись на невисоку категорійність, має сучасний модернізований стан – широкі холи для відпочинку, вітрини з державною символікою та українськими сувенірами. На столиках путівники, карти, буклети, візитівки. Готель має 90 номерів за 4-ма категоріями: від «Стандарту» до VIP. Всі приміщення стилізовані, покращені інтер’єри, різноманітна гамма кольорів та особливий стиль окремих номерів, чистота та вишуканість. Окрім затишних «Стандартів», найпривабливішими є «Романтично-Весільний» та «Молодіжний»… і навіть спеціальний номер для осіб з фізичними вадами (не в кожному готелі таке побачиш). Керівництво готелю (директор – Тетяна Петриченко) проводить гнучку цінову систему знижок на поселення (до 15%)  та різноманітні акції (2 дні проживання + 1 в подарунок). Прямо в готелі можна замовити екскурсію різної тематики по місту чи області. В конференц-залі (30-40 місць, проектори, озвучення, кава-брейк) можна провести семінар, конференцію чи ділову зустріч. В кафе «Avenue 33», що в готелі, цілодобово можна замовляти індивідуальне харчування. Тут проводяться молодіжні, музикальні та джазові вечори. Є своя автостоянка. Відвідування готелю «Україна» залишило тепле, приємне відчуття…

Екскурсія містом по історичних об’єктах наближається до важливої події – відкриття скульптури «Ілля Муромець, билинний богатир».

Скульптор Андрій Стеценко присвятив цю роботу для свого батька – теж скульптора, художника, актора, який в свій час робив багато скульптур і залишив помітний слід в місті. За підтримки мерії і надалі продовжується конкурс на нові скульптурні зображення, якими можна прикрасити вулиці, парки, сквери чи історичні частини міста.

Найцікавіша подія відбулася опівдні на історико-обрядовому дійстві на Валу. Яскраво та весело виступили театралізовані та художні колективи міста.

Заступник міського голови Анна Романова привітала всіх учасників свята. Заступник начальника департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Алла Кулик запросила присутніх та гостей до нового туристичного сезону. З виступів стало відомо, що за минулий сезон в області збільшилась на 34 кількість садиб зеленого туризму, Чернігів відвідало більше 70 тис. туристів (це тільки ті, що перебували з ночівлею), але в порівнянні з таким же весняним періодом минулого року кількість туристів в місті помітно зменшилась. «Потрібно думати про майбутнє, про день завтрашній – планувати, розвивати та покращувати наше життя – і ми це робимо», – сказали виступаючі. Останні події в країні вносять свої корективи для любителів подорожей та екскурсій, змінюють традиційні маршрути, дають можливість ширше пізнати і відвідати історично-культурні, значимі куточки наших регіонів, відкрити нову Україну…

Попри всі політично-економічні негаразди та суспільну нестабільність в Україні, хочеться показати, що Чернігів готовий і гостинно запрошує до нового туристичного сезону. Кульмінацією відкриття став потужний постріл трьох гармат з пагорбів Валу. Та такий потужний і гучний, що гул у вухах стояв ще довго. Надалі святкування перемістилося до туристичної виставки та містечка майстрів на Алеї Героїв. Різноманітні вироби народних умільців: вишивки, ткацтва, різьблення, гончарства, сувеніри, солодощі, наїдки та напої – наповнили сквер.

Завершився прес-тур відвіданням приватної «Чернігівської пивної майстерні». Засновник-власник Андрій Осіковський повідав про свою мрію та її втілення. В серпні 2012 року було закладено перший камінь в будівництво броварні, а рівно через рік, в серпні 2013 року, випущено перше пиво «BEERWELLE» («Пивна хвиля»).

Особисто мене вразила абсолютна, навіть стерильна чистота виробництва (відвідування без халатів, бахілів, чепчиків заборонене). Повністю сучасне обладнання, новітні технології, абсолютно високоякісні надійні сировинні компоненти (хміль та дріжджі), які завозяться з Чехії, Франції, Швейцарії, і якісна місцева вода дають бажаний результат не лише любителям, але й знавцям цього гарного та смачного напою. Весь процес триває 21 день (7 днів – бродіння, 14 – доброжування) і подальше зберігання. Пиво нефільтроване, непастеризоване, «живе», термін споживання 7 діб. Розливають продукцію в кеги та ПЕТ-тару.   

Відбулась дегустація «Ячмінного», «Пшеничного», «Медового» і особливо «Гранатового» сортів пива, що мають неповторний, м’який, відмінний смак. На даний час пивна майстерня перебуває в творчих пошуках, експериментах, але те, що зроблено, дає право говорити, що все вдається. Придбати цей напій можна, поки що, лише в Чернігові.

Тож випити келих пива «Чернігівської пивної майстерні» на чернігівських пагорбах буде приємно і доречно кожному туристу та пересічному громадянину. Тому запрошую всіх відвідати історичне місто Чернігів в будь-який час чи пору року протягом цього туристичного сезону.

Кол. просмотров: (2622)                            Кол. комментариев: (0)

Уважаемые читатели!
Приглашаем принять участие в обсуждении темы, освещенной в статье. Единственная просьба,  не размещать сообщений, которые могут нарушить законы Украины.

Комментариев (0) К статье Старт туристичного сезону в Чернігові