Получать новости на E-mail
Статьи и интервью (1179)
15.01.2019
Автор: Туристична компанія “Київський Супутник”
Размер шрифта

Версия для печати

Систематизація проведення прес-турів для іноземних журналістів

Туристичною компанією “Київський Супутник” у листопаді 2018 року були проведені прес-тури для іноземних журналістів по Львівській та Івано-Франківській областях, а також по Дніпру та Дніпропетровській області (тема “Промисловий туризм”). Тематикою першого туру став гастрономічний та оздоровчий туризм, а другий був спрямований на промоцію нового напрямку туризму в Україні, який отримав назву “Промисловий туризм”.

Основними цільовими ринками, звідки запрошувалися журналісти, стали Білорусь, Польща, Казахстан, Грузія та Азербайджан. За офіційними статистичними даними (Держстат України) саме з Білорусі та Польщі сьогодні приїжджає найбільша кількість іноземних туристів в Україну, а громадяни Азербайджану входять у трійку найвідвідуваніших країн, туристи яких приїздять до міста Трускавець та Львівської області загалом. Казахстан активно цікавиться можливостями відпочинку в Україні, особливо у її західному регіоні.

Картинка

Учасниками прес-турів стали журналісти як впливових друкованих засобів масової інформації зі значним тиражем та якісною аудиторію (журнал “Антена. Телесеть”, Білорусь, 200 тис. примірників; газета “Виборча”, Польща, понад 500 тисяч наклад), так і популярних інтернет-ресурсів (інформаційний портал www.tengrinews.com — Казахстан, лідер серед інформаційних агентств Казахстану; 34travel.com — популярний білоруський туристичний інтернет-портал зі значним охопленням російськомовної аудиторії країн СНД). Учасниками прес-турів також стали популярні блогери з Польщі з охопленням у кілька сот тисяч осіб аудиторії, один з провідних телеканалів Грузії та інформаційне агентство Азербайджану.

Під час прес-туру по Львівщині та Івано-Франківщині журналістам були показані найцікавіші туристичні об”єкти міста Львова, була проведена оглядова екскурсія історичним центром міста. Група була розбита на дві частини — одна російськомовна, інша — польськомовна. Надалі при формуванні тендерного технічного завдання потрібно враховувати подібні особливості, адже не для усієї журналістської групи англійська мова є прийнятною робочою мовою. Наприклад, журналісти з Казахстану, Білорусі та Азербайджану хотіли почути виклад інформації саме російською.

КартинкаКартинка

Журналісти також мали оглядову екскурсію курортом Трускавець, під час якої змогли побачити історичний центр міста та бювет мінеральних вод. Надалі потрібно включати до програми прес-турів саме оглядову екскурсію, так як іноземні журналісти мають отримати загальне уявлення про те місце, в якому вони знаходяться. У Трускавці учасники прес-туру познайомились також з сучасною медичної базою санаторно-курортного комплексу “Карпати”, яка є однією з кращих не лише у Трускавці, але й усій Україні. Це було важливо, аби іноземні журналісти на власні очі побачили, що в нас є сучасні санаторні заклади, які успішно конкурують з кращими європейськими зразками.

Організатори прес-туру складали програму таким чином, аби на кожному з об”єктів у журналістів була б можливість не лише побачити та відзняти усе те, що є найкраще у них, але й зустрітися з представниками органів виконавчої влади, або місцевого самоврядування. Це надавало не лише вагомості приїзду мас-медіа, але й було унікальною можливістю отримати достовірну інформацію “з перших рук”. Зокрема, під час прес-туру по Львівській та Івано-Франківській областях відбулися зустрічі з керівництвом Львівської облдержадміністрації та головою Славської ОТГ, а в Трускавці з керівництвом СКК “Карпати”. Іноземних журналістів у багатьох випадках цікавила не лише туристична складова, але й економіка регіону, як розвиваються інвестиційні проекти.

Великою перевагою обох турів також було те, що журналісти мали змогу поспілкуватись з власниками, або керівниками об”єктів відвідування. Зокрема, у Славському (Львівська область) пізнавальною і цікавою виявилась зустріч з родиною Ареф”євих, які уже 20 років приймають гостей у власній садибі. Ще одним показовим моментом, який варто надалі взяти до уваги, це велике зацікавлення іноземних гостей до українських традицій та ремесел. Для цього потрібно влаштовувати якомога більше живого спілкування, а також безпосередньої участі журналістів у різноманітних атракціях. Зокрема, усім дуже сподобалося дійство з посвятою в українські козаки в Нікополі, або дуже цікавий майстер-клас з гончарства у садибі сільського туризму “Чотири сезони” (смт. Славське, Львівська область). Саме подібні атракції не лише приваблюють іноземців, але й розкривають справжні українські звичаї та традиції.

З того, чого б хотілося уникнути у майбутньому — занадто довгі переїзди. Не варто об”єднувати до одного маршруту дві області, оскільки це зазвичай займає доволі багато часу. Як правило, журналісти хочуть сконцентруватися на кількох основних об”єктах показу, для чого їм потрібно виділити побільше часу на зйомки та спілкування з їх представниками.

Однією з родзинок туру за тематикою “Промисловий туризм” стало відвідування унікального і дуже сучасного музею АТО у Дніпрі. І хоча цей об”єкт дещо розходжився з концепцією туру, але не показати його було не можна. 40-хвилинний фільм розкрив усі моменти нашого протистояння з Росією, не називаючи при цьому ім”я того, хто був і залишається ініціатором війни. Кілька іноземних журналістів зробили акцент саме на цьому об”єкті і розповідали про справжню ситуацію, яку маємо сьогодні з війною в Україні.

Картинка

Загалом тематика промислового туризму є дуже перспективною для України і матиме сталий попит серед іноземних туристів. Це було помітно з огляду на те, яке зацікавлення викликала ця тема серед іноземних журналістів. Казахські журналісти зробили величезний матеріал про усі етапи та особливості спуску на глибину 1500 метрів під землею, який зібрав рекордну кількість переглядів не лише в Казахстані, але й в Україні. Кілька матеріалів польського блогера Албіна Марциняка були опубліковані на найпопулярнішому польському туристичному порталі www.onet.pl

Все це ще раз говорить про те, що тема промислового туризму є надзвичайно цікавою та актуальною не лише для України, але й європейських країн.

Дуже важливим при формуванні та визначенні пулу журналістів є розуміння доцільності просування того чи іншого туристичного українського продукту саме у цій країні. Зокрема, при відсутності авіасполучення, навряд чи буде чимало бажаючих відвідати нашу країну, або один з її регіонів. Саме тому хороша транспортна логістика сприяє збільшенню кількості польських та білоруських туристів в Україні, збільшується також кількість казахських туристів, особливо у Києві та Західній Україні. Але їх загальна кількість є не такою значною, аби говорити, що в цих країнах достатньо інформації про Україну.

Туристична компанія “Київський Супутник”

Кол. просмотров: (1799)                            Кол. комментариев: (0)

Уважаемые читатели!
Приглашаем принять участие в обсуждении темы, освещенной в статье. Единственная просьба,  не размещать сообщений, которые могут нарушить законы Украины.

Комментариев (0) К статье Систематизація проведення прес-турів для іноземних журналістів