Получать новости на E-mail
Статьи и интервью (1179)
30.03.2015
Автор: Сапунов Олег
Размер шрифта

Версия для печати

Сім чудес затишного села на Поліссі

На Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт «Мальовнича Україна-туристичний край» представлено роботи, які присвячено туристичним ресурсам українських сіл. Українське традиційне село містить потужний туристичний потенціал, який потребує освоєння. Організатори конкурсу планують особливо відзначити роботи, які присвячено проектам розвитку туристичних ресурсів в українському селі. Представляємо роботу Сапунова Олега Миколайовича, студента Політехнічного технікуму КІСумДУ «Сім чудес села Верба», яка виконується під керівництвом Алли Іванівни Швидкої.

Полісся! Земля, яка стає рідною для серця кожного її гостя! Чарівний і неповторний край! Широкі лани, розкішні верби, чудовий аромат густих лісів. Зачекалася вже ця земля захоплення її красою та чудесами. Представляємо село Верба.

 
Вид на село з пагорба

Чарівний куточок на Коропщині Чернігівської області. Земля, яка має багату, героїчну історію, яка не потребує вигаданих міфів, бо має власний колаж чудес.

Володіє цей вербний край сімома чудесами. Насамперед, це величезні столітні верби. Своїми могутніми коріннями розтинають вони в усі боки землю, перекидаються через пагорби аж до великого яру. А по ньому проходив Хлоп’яницький шлях, по якому люди йшли молитися до Рихлівського Свято-Миколаївського монастиря.

 
Вигляд Пустинно-Рихлівського
Миколаївського чоловічого монастиря в XVII cт.


Сучасний вигляд Миколаївського чоловічого монастиря

Наступне диво – це легенда про урочище Церковне. Ще в давнину на цій території стояла церква. Люди ходили молитися до неї з усіх хуторів. Горда, величава, красувалася церква на пагорбі. А коли калатали дзвони, то їх мелодія розліталася по всім сусіднім хуторам. Але чи то люди прогнівили Бога, чи внаслідок природного втручання, під час вечірньої служби церква пішла під землю разом з людьми. Говорять, коли на тому місці  опівночі лягти і прикласти вухо до землі, то можна почути відлуння церковних дзвонів. Ось так!


Урочище Церковне – місце,  де
провалилася під землю церква

Тож, село Верба очікує на туриста, який пройде його загадковими шляхами паломників. Можливо, почує дзвони церкви, яка за легендою опинилася під землею. Місцеві жителі зможуть розпалити уяву мандрівника цікавими та моторошними легендами, а, разом із тим, запропонувати гостинність і майстер класи народних умільців. Селом Верба можуть пройти чудові туристичні маршрути, сюди із мегаполісів люди можуть виїхати на вихідні й залишити тут стреси та негативні емоції й наповнитися позитивом.
 

Кол. просмотров: (2730)                            Кол. комментариев: (0)

Уважаемые читатели!
Приглашаем принять участие в обсуждении темы, освещенной в статье. Единственная просьба,  не размещать сообщений, которые могут нарушить законы Украины.

Комментариев (0) К статье Сім чудес затишного села на Поліссі