Получать новости на E-mail
Статьи и интервью (1179)
19.02.2019
Размер шрифта

Версия для печати

Розкрита таємниця Співочого Поля: його окупували гігантські китайські ліхтарі

Хоча від України Китай далеченько, нашим співвітчизникам вдалося долучитися до Свята Ліхтарів. Автор цих нотаток побувала на столичному Співочому Полі і стверджує: виставка з Піднебесної вартує того, щоб її відвідати. Саме в цей день, 19 лютого, у Китаї цьогоріч відзначається Свято ліхтарів.

Картинка

Цей грандіозний фестиваль було започатковано у 2 столітті до нашої ери і відтоді він проводиться в період з кінці лютого – початку березня. Взагалі-то в Піднебесній назва свята дослівно Першої ночі, а в інщих країнах і у нас воно відоме як Свято Ліхтарів, заключний етап Новорічних торжеств. Починається завше в повний місяць і пов'язане з магією вогню як символу вічності. Всюди — в будинках, дворах і на вулицях запалюють багацько ліхтарів різних форм і розмірів. В парках відтворюють скульптурні композиції з лампочок і гірлянд. Всі виходять на вулиці і при сяйві місяця любуються видовищною “ходою драконів”, “танцями левів”, атракціонами. Дітям купляють різноманітні солодощі, головним з яких є юаньсяо – маленькі рисов кульки з солодкою начинкою з арахіса чи кунжута. Ці кульки символізують повний місяць.

Картинка

Хоча від України Китай далеченько, нашим співвітчизникам вдалося долучитися до Свята Ліхтарів. Організатор події - компанія Grand Event за сприяння «Київзеленбуду» опановує Східну Європу саме з Києва. Проект комерційний. Дорослий квиток коштує 150 грн у будні та 200 грн у вихідні, дитячий – 130/160 грн.

Автор цих нотаток вчора ввечері побувала на столичному Співочому Полі і стверджує: виставка з Піднебесної вартує того, щоб її відвідати. Безліч вогнів впадають в око вже при вході. Це потужний посил масштабних світлових інсталяцій. Для їх створення використано близько 15 тисяч лампочок і понад два кілометри шовку. Гігантські китайські ліхтаріу формі квітів, тварин та людей (більшість персонажів - герої китайських казок та легенд) об'єднані у 30 тематичних зон. Центральна фігура - 40-метровий дракон. Море вогнів, повний місяць, теплий як на цю пору року безвітряний вечір. Я - в захваті. Ділюсь з читачами фото. Виступи акторів і танцівників, вогняні та світлові шоу, запуск небесних ліхтариків та китайська кухня — все те, що складає традиційну китайську святкову програму, влаштовують у вихідні.

Фестиваль відкритий з 17:00 до 23:00. Триватиме до 21 березня.

Картинка

Картинка

Картинка

Кол. просмотров: (1395)                            Кол. комментариев: (0)

Уважаемые читатели!
Приглашаем принять участие в обсуждении темы, освещенной в статье. Единственная просьба,  не размещать сообщений, которые могут нарушить законы Украины.

Комментариев (0) К статье Розкрита таємниця Співочого Поля: його окупували гігантські китайські ліхтарі