Получать новости на E-mail
Статьи и интервью (1179)
04.02.2015
Автор: Карабін Вікторія
Размер шрифта

Версия для печати

КОНКУРС СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ «МАЛЬОВНИЧА УКРАЇНА – ТУРИСТИЧНИЙ КРАЙ» ПРЕДСТАВЛЯЄ НОВІ ОБ’ЄКТИ ЛЬВІВЩИНИ

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт «Мальовнича Україна – туристичний край» продовжує стимулювати студентів відкривати нові цікаві напрямки розвитку вітчизняної туристичної галузі. Вважаємо за потрібне звернути увагу на соціальне значення розвитку внутрішнього туризму, який на сьогодні все більше стає предметом уваги в суспільстві й державі. Внутрішній туризм дає можливість для громадян пізнавати один одного і різноманітне культурне середовище, яке є надбанням не тільки всього українського народу, а й польського, єврейського та інших. Тому розвиток туристичних маршрутів Львівщини відкриває можливості для жителів різних регіонів України пізнавати не лише культуру своєї країни, а й зустрітися з культурою інших народів, оскільки тут розвивається і міжнародний туризм, а перспективи його розвитку далеко не вичерпано.

У своїй роботі «Використання палацу Потоцьких у м. Червонограді для організації екскурсійних маршрутів» студентка Львівського державного університету фізичної культури Карабін Вікторія Володимирівна під керівництвом Голода А. П. представляє розробку екскурсійного потенціалу поки маловідомих туристичних об’єктів Львівщини.

СПАДЩИНА ПОТОЦЬКИХ В ЕКСКУРСІЙНИХ МАРШРУТАХ ПІВНІЧНОЇ ЛЬВІВЩИНИ

Маршрути пізнавального туризму у Львівській області пролягають насамперед через місто Львів та так звану «Золоту підкову Львівщини», проте для активізації розвитку туризму як у м. Львові, так і в Україні в цілому назріла необхідність створення нових екскурсій.

Однією з таких екскурсій може стати подорож північною частиною Львівської області, зокрема, знайомство з історичними пам’ятками м. Белз та палацами Потоцьких у м. Червонограді й у с. Тартаків.


Просмотреть увеличенную карту

Пропоновану екскурсію розраховано на один день, і у перспективі вона може стати достойним доповненням «Золотої  підкови Львівщини». Відібрані у проекті архітектурні пам’ятки  належать до історичної спадщини як України, так і Польщі, що зумовлює вагоме значення розробленого маршруту для розвитку міжнародного туризму в регіоні.

Першим об’єктом екскурсії буде м. Белз, зокрема, такі його пам’ятки як костел і монастир Домініканів, костел Пресвятої Діви Марії і каплиця св. Валентина, Белзька ратуша, Єврейський цвинтар.


Фото 1. Монастир Домініканів у м. Белз.

Другим об’єктом і, безумовно, «перлиною» екскурсії буде палац Потоцьких у м. Червонограді (фото 3), який є єдиною пам’яткою палацової архітектури середини ХVІІІ ст. на теренах півночі Львівської області. Важливою та актуальною проблемою є реставрація палацу, відтворення його шляхетного духу та репрезентативного вигляду, що значно підвищило б його цінність як туристичного об’єкту.


Фото 2. Сучасний вигляд палацу Потоцьких у м. Червонограді.

Останнім об’єктом і чудовим доповненням палацу Потоцьких у м. Червонограді буде палац Потоцьких у с. Тартаків (фото 3), який з 2010 року переданий в концесію як пам'ятка архітектури національного значення. Відповідну угоду укладено на 49 років із приватним інвестором з Волині. Інвестор зобов'язується вивести палац з аварійного стану і ввести його в експлуатацію як туристично-рекреаційний центр.


Фото 3. Палац Потоцьких у с. Тартаків.

На наш погляд, розробка екскурсії за маршрутом Белз – Червоноград – Тартаків може бути не лише важливим внеском у розвиток туристичної та культурно-освітньої сфери України, а також і прибутковим бізнес-проектом.

Кол. просмотров: (2592)                            Кол. комментариев: (0)

Уважаемые читатели!
Приглашаем принять участие в обсуждении темы, освещенной в статье. Единственная просьба,  не размещать сообщений, которые могут нарушить законы Украины.

Комментариев (0) К статье КОНКУРС СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ «МАЛЬОВНИЧА УКРАЇНА – ТУРИСТИЧНИЙ КРАЙ» ПРЕДСТАВЛЯЄ НОВІ ОБ’ЄКТИ ЛЬВІВЩИНИ