Получать новости на E-mail
Статьи и интервью (1179)
12.02.2014
Автор: Богдан Нікіфоров; Яна Алімова
Размер шрифта

Версия для печати

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ «МАЛЬОВНИЧА УКРАЇНА – ТУРИСТИЧНИЙ КРАЙ» ПРЕДСТАВЛЯЄ НОВІ, ЦІКАВІ ДЛЯ ТУРИСТИЧНОЇ ГАЛУЗІ ОБ’ЄКТИ

У новому році Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт «Мальовнича Україна – туристичний край» продовжує знайомити туристичну громадськість з анонсами поданих до участі робіт і представляє нові: «Садиба «Панський двір» – осередок зеленого  туризму» та «Дикий Сад» – сакральне місце Миколаєва».

САДИБА «ПАНСЬКИЙ ДВІР» – ОСЕРЕДОК ЗЕЛЕНОГО  ТУРИЗМУ

Перспективи розвитку сільського зеленого туризму в Україні доволі великі, зважаючи на багато мальовничих місць і місцинок, де можна «сховатися» від надокучливої цивілізації. Студент Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Богдан Нікіфоров із одним таким перспективним місцем прагне познайомити туристичну громадськість у своїй роботі «Садиба «Панський двір» – осередок зеленого  туризму». Під керівництвом к.е.н., доцента Поворознюк І.М.

Село Синиця Христинівського району Черкаської області – надзвичайно мальовничий край із цікавою історією. З історії села відомо, що у XVII ст. Московія та Річ Посполита поділили між собою землі України, і Синиця стала маєтком магната Теодора Ієловіцького. За переказами, від початку XVIII ст. до 1730-х рр. тут побудована садиба Ієловіцьких з панським палацом, стайнями, господарськими будівлями та парком. Ймовірно, тоді ж викопали штучний став у формі підкови. Патріотично налаштовані Ієловіцькі підтримали національно-визвольне повстання під керівництвом Костюшко, а пізніше ще одне у 1830-му. Цар конфіскував маєтності Ієловіцьких та продав їх.

Власником став барон Корф. За часів барона поряд зі старою домівкою Ієловіцьких побудували новий палац на 48 кімнат та облаштували пейзажний парк. Садиба встояла до громадянської війни, поки її не знищила місцева голота. Палац Корфа (за переказами) палав два тижні. В повоєнні роки в садибі почергово була контора радгоспу, піонертабір, дитсадок, лікарня. А потім напівзруйнований маєток Ієловіцьких зруйнували вщент бульдозером. Вцілів лише парк площею 6 га, штучний став формою підкови розміром 4 га з  трьома штучними островами та мостом. Оскільки парк і ставок є привабливими рекреаційними ресурсами, з’явилась мета реалізувати підприємницьку ідею зі створення міні-готелю «Панський двір», де б надавались послуги розміщення, харчування, а також змістовний відпочинок.

Основними конкурентними перевагами є висока якість обслуговування, доступність цін, унікальність території, де розташована садиба, й змістовне дозвілля. Статутний фонд міні-готелю «Панський двір» складають власні кошти та будинок, який буде використаний як номерний фонд садиби.

На кінець першого року господарювання прогнозований чистий прибуток за 1 календарний місяць складає близько 7-9 тис. грн. За такого рівня прибутковості строк окупності інвестиційних ресурсів складає близько 9 календарних місяців.

Отже, Богданом Нікіфоровим представлено ідею розвитку одного українського села завдяки його туристичним ресурсам!

«ДИКИЙ САД» – САКРАЛЬНЕ МІСЦЕ МИКОЛАЄВА

На Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт «Мальовнича Україна – туристичний край» студентка ЧДУ ім. Петра Могили Яна Алімова представила роботу, присвячену об’єкту «Дикий Сад», яка виконується під керівництвом к. і. н., доцента Морозової Ольги Станіславівни.

«Дикий Сад» – це унікальна пам’ятка історії та культури, що знаходиться на території м. Миколаїв і не має аналогів на просторах України. Це єдине степове поселення епохи пізньої бронзи на наших землях, яке є ровесником знаменитої Трої. Саме його, за даними вчених, мав на увазі в славнозвісній «Одісеї» Гомер, коли писав про місто кіммерійців.


Городище розташоване в історичному центрі сучасного міста. Площа сягає, за останніми даними, понад 3 гектари. Архітектурні споруди розташовані вздовж річки Інгул, примикаючи одне до одного і створюючи таким чином єдиний архітектурний комплекс у формі дуги. Дотепер розкопано вже понад 16 археологічних об'єктів: житлових, господарських і культових приміщень, а також розпочато вивчення оборонних споруд. Слід зазначити, що на півдні України відомо багато археологічних поселень, але ніде, окрім «Дикого Саду», не було знайдено системи оборони. А саме вона свідчить про високий розвиток населення.

Більшість зі знайдених приміщень були житловими. Інші конструкції жителі використовували, напевно, з господарською метою – як майстерні чи склади. Культові комплекси містилися в південній частині городища. Знайдено ритуальні ями, розміщені за рухом сонця, заповнені черепами людей, кістками тварин (зокрема черепах), уламками керамічного посуду, камінням. Здебільшого ями були перекриті вогнищами. З матеріалів дослідження культових приміщень випливає, що жителі відправляли різні ритуали, пов’язані з поклонінням сонцю, місяцю й вогню, шанували предків і героїв (поховання черепів у спеціальних ямах), практикували фалічний культ.

Значення «Дикого Саду» вже доведено на загальноєвропейському рівні. Провідні європейські археологи, які тут побували, погоджуються, що це – унікальний об'єкт. Тепер стоїть питання музеєфікації, збереження пам’ятки. З огляду на те, що збереглася вона в самому центрі міста, це, безперечно, – потенційний об’єкт для експозиції.

На сьогодні колекція знахідок з «Дикого Саду» зберігається у краєзнавчому музеї, у відриві від самої пам’ятки та стаціонарних нерухомих знахідок. Тому важливим питанням є створення музею-заповіднику безпосередньо на території «Дикого Саду». Музей під відкритим небом може стати насправді особливим місцем, яке зацікавить не лише фахівців, а й туристів та гостей міста. Там можуть зберігатись археологічні знахідки з території «Дикого Саду», проводитись культурні заходи. Також у відкритому музеї-заповіднику може існувати чудовий оглядовий майданчик на місто, адже з території пам’ятки відкривається панорама на злиття річок Південного Бугу та Інгулу. Отже, «Дикий Сад» є перспективним екскурсійним об’єктом, а також тут може розвиватися подієвий туризм.

Кол. просмотров: (3856)                            Кол. комментариев: (0)

Уважаемые читатели!
Приглашаем принять участие в обсуждении темы, освещенной в статье. Единственная просьба,  не размещать сообщений, которые могут нарушить законы Украины.

Комментариев (0) К статье ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ «МАЛЬОВНИЧА УКРАЇНА – ТУРИСТИЧНИЙ КРАЙ» ПРЕДСТАВЛЯЄ НОВІ, ЦІКАВІ ДЛЯ ТУРИСТИЧНОЇ ГАЛУЗІ ОБ’ЄКТИ