Получать новости на E-mail
Статьи и интервью (1180)
13.06.2014
Автор: Т. Козлова; фото: О. Шовкопляс, Т. Балякіна, С. Дяченко
Размер шрифта

Версия для печати

IX Фестиваль туристичної журналістики України завершився. Чекаємо на ювілейний!

З 6 по 8 червня проходив IX Фестиваль туристичної журналістики України, присвячений пам’яті Ігоря Слісаренка – Голови Асоціації, якого, на жаль, сьогодні вже з нами нема. Ми завжди будемо пам’ятати його як непересічну людину і талановитого журналіста, який коментував події правдиво і професійно. Саме він у далекому 2005 році разом з Оленою Зеленко, віце-президентом Асоціації, та Володимиром Царуком, виконавчим директором Асоціації, став ініціатором проведення журналістсько-туристичного фестивалю, який відбувся на курорті Буймерівка Сумської обл. А ще фестиваль приймали: курорт «Буковель» на Івано-Франківщині, Київська область, Полтавська область, АР Крим (двічі), Херсонська область (двічі).

Цьогоріч господарями фестивалю стали дві області: Миколаївська та Херсонська. У зв’язку з тим, що наші співвітчизники, які проживають на материковій території, в нинішньому літньому сезоні до Криму з патріотичних міркувань не поїдуть, проведення фестивалю саме на півдні України виявилося напрочуд актуальним. Пляжний відпочинок в регіоні, який омивається водами Чорного і Азовського морів,  вартує уваги українців. Тут чисте море, величезні паркові зони оздоровниць, цілюще повітря, кілометри широких піщаних і, що важливо, безплатних пляжів. Той, хто давно не був у степовій приморській зоні півдня країни, поза сумнівом, буде здивований. Тамтешні селища та їхня інфраструктура — це далеко не той «совок», який вони бачили ще 10 років тому. Бізнес побудував нові міні-готелі, створив розважальні заклади і туристські маршрути. Причому на різний гаманець. У цьому переконалася авторка цих рядків, і в цьому, в свою чергу, спробує переконати своїх читачів.

Три дні, які ми провели разом, здаються сьогодні цілим тижнем. Адже вдалось побачити стільки, скільки звичайні туристи не бачать і за місяць. Незважаючи на екстрим, суцільні недосипання і спеку, всі учасники фестивалю – а це близько 30 представників мас-медіа з різних куточків Украини - отримали хороший заряд адреналіну та позитивних емоцій.

Думаю, всі ще довго пам’ятатимуть морський перехід до Лукомор’я (Кінбурзької коси), а потім нічний марш-кидок на «УРАЛ» і по бездоріжжю до готелю. А як можна забути дегустацію 12, чи навіть 14-ти видів вин (дехто впевнений, що було саме 14) на винзаводі у Коблево?

У Коблево ми також відвідали пансіонати «Вінниця», парк-готель «Элізіум», «Лотос». Відкриттям для став молодий чорноморський курорт Рибаківка, розташований в Березанському районі Миколаївської області. Тут ніхто з нас ще не бував. Масове будівництво пансіонатів і баз відпочинку, яких наразі налічується близько сотні, почалось півстоліття тому. В курортній зоні Рибаківки, заснованої як турецьке поселення Гасан-Кале в середині 18 ст., знаходиться унікальне грязе-солоне озеро Солонець-Тузли.

А на Херсонщині, яка вже втретє приймала Фестиваль журналістики, ми виконали гімн України на ганку села Геройське і посмакували такою смачною юшкою, що приготували на дровах жіночки з сільради. Такого обіду ви не спробуєте в жодному київському ресторані.

Вважаю, наш журналістський фестиваль дуже довго пам’ятатимуть нічні заклади курорту Залізний Порт. Повний відрив, вивчали карту розваг разом в клубах  «Бриз» і в спеціально відкритому для нас НК «Стамбул».

В Скадовську ми відвідали сучасний парк розваг з аквапарком. Він розташований на місці міського парку, в якому було все занедбане. А також дельфінарій «Акварель», де по-сусідськи розташований ось такий перевернутий будиночок. Там все догори ногами, тому відвідувачі зі стелі донизу не падають.

Унікальний острів Джарилгач і злива з блискавкою - ось де можна було перевірити на собі справжню стихію. Не у Львові, Запоріжжі чи Тернополі, сидячи за вікном, а ось так поруч. Ну, і заключний аккорд – як херсонці вмовили залізничне начальство затримати час відправлення потягу до Києва на 5 хвилин! Страшно уявити, що було б з нами, якби не встигли на потяг. Виклались до останнього. Але ж є що згадати!

Тому перед тим, як надрукую декілька подач про побачене в поїздці, хочу висловити велику подяку організаторам фестивалю туристичної журналістики, передусім, приймаючим сторонам, які скомпонували дуже змістовну програму для нас.

Миколаїв:
1. Миколаївська облдержадміністрація.
2. Асоціація туристичного та оздоровчого бізнесу «Відродження».
Голова - Квасняк Тетяна Олександрівна, тел. (067) 512-68-22.
3. Миколаївська обласна профспілкова організація працівників малого та середнього
бізнесу «Єднання».
Голова профспілки - Герасимчук Олена Андріївна, тел. (050) 394-31-28.
4. Регіональна торгово-промислова палата Миколаївської області (РТПП Миколаївської області). Президент РТПП - Катвалюк Ігор Анатолійович.
5. Винзавод «Коблево».

Херсон:
Асоціація розвитку туризму Півдня України.
Президент - Волинець Тетяна Григорівна, тел. (050) 184-86-98.
Тетяні Волинець, яка змогла об’єднати дві області у проведенні цього заходу - особлива подяка.

Далі буде
 

Кол. просмотров: (3870)                            Кол. комментариев: (0)

Уважаемые читатели!
Приглашаем принять участие в обсуждении темы, освещенной в статье. Единственная просьба,  не размещать сообщений, которые могут нарушить законы Украины.

Комментариев (0) К статье IX Фестиваль туристичної журналістики України завершився. Чекаємо на ювілейний!