Получать новости на E-mail
Статьи и интервью (1180)
26.07.2021
Размер шрифта

Версия для печати

Досягнення і амбітні плани черкаського туризму

Управління комунікацій Черкаської обласної державної адміністрації запросило представників декількох українських мас-медіа, зокрема, “Новин турбізнесу” до участі у «Туристичному форумі Черкащина 2021». Захід відбувся 23 липня у селі Суботів в резиденції Богдана Хмельницького. Подія мене зацікавила ще до від”їзду з Києва. Подумалось: що ж там Скічко туристичного наваяв? Ще й пандемія коронавірусу, будь вона неладна, не сприяла дохідності індустрії подорожей і інвестиціям в неї. Але ж... Підкупало те, що молодий губернатор сприймає туристичну галузь як одну з основних складових економіки і готовий упроваджувати та розвивати її на Черкащини. Інакше цей захід за його участі не відбувся б. До речі, Олександр Скічко в Черкасах народився, і до того ж має економічну освіту. Закінчив Київський національний економічний університет за спеціальністю Магістр міжнародної економіки, чим вигідно відрізняється від більшості невігласів-слуг в управлінні державними справами.

Картинка

Про що йшлося на форумі? Про розвиток туристичного потенціалу регіону та його промоцію як привабливої туристичної дестинації в межах кампанії #МандруйУкраїною, до якої долучиться Черкащина. Голова Черкаської ОДА представив амбітний стратегічний план розвитку туризму на Черкащині, результатом якого буде 5 млн відвідувань щорічно. Він переконаний, що спільні зусилля громад та бізнесу і виділені кошти в сумі 2,8 млн грн допоможуть наблизитись до цілі якнайшвидше. Слід зазначити, що розвивати туризм на Черкащині почали не сьогодні. Рухалися поступово. Рік тому змогли презентувати автентичну айдентику та бренд. Також як перший крок обласною владою було встановлено інформаційні покажчики на основних об‘єктах туристичного маршруту Холодним Яром та Чигиринщиною. Відтоді працювали покроково. Залучали фахівців із усіх галузей: від туристичної до ІТ. Створили туристичну навігацію, оновлений додаток «Подорожуй Черкащиною».

Картинка

КартинкаКартинка

Розробники Everlabs відкрили для доступу 190 туристичних місць області і уже готових маршрути для подорожей. Пілотною з упровадження туристичної навігації є Чигиринщина. Саме тут з’явився перший в області аудіогід, інформаційні пілони та смарт-таблиці з QR-кодами. Відсканувавши їх, відвідувачі отримують вичерпну інформацію про об’єкт. Таких навігаційних елементів до кінця року в області значно побільшає. А майбутні арт-родзинки представили якраз на туристичному форумі в Суботові. Про них в ході панельної дискусії розповіли Олег Пасько, керівник IT-компанії Everlabs і Михайло Дьомшин, керівник проекту Moreinfo.

Також в роботі форуму взяла участь Мар’яна Олеськів, голова Державного агентства розвитку туризму України. Вона висловила впевненість, що про область та її туристичні принади узнають якомога більше людей, коли #МандруйУкраїною розкажуть про Черкащину на всеукраїнському рівні. Попри те, що в усьому світі туристична галузь сильно постраждала через пандемію, в Україні зріс попит на внутрішній туризм. Показники завантаженості міст в червні в порівнянні з травнем значно зросли. Втішають і дані стосовно надходження туристичного збору до місцевих бюджетів: показник за перше півріччя 2021 року є вищим за попередні два роки і становить 69 453,94 тис. грн. У ковідний 2020 рік цей показник становив 68 564,9 тис. грн., а у доковідний 2019 лише 57 914, 7 тис. грн. Отож бо: “Туризм – це загалом про економічний розвиток регіону – зазначив очільник Черкащини Олександр Скічко. – Де є туристи, там розвивається малий і середній бізнес, втілюються соціальні ініціативи. Зараз Черкащині важливо визначити свої переваги та оформити їх так, аби зацікавити внутрішнього та зовнішнього туриста”.

Під час заходу Олександр Скічко презентував будівництво комплексу “Географічний центр – серце України”. «Приємно, що знайшлось багато небайдужих підприємців, які перейнялися нашою ідеєю, – сказав він. – Це не лише черкаські компанії, а й всеукраїнські. Я вдячний кожному меценату! Там буде тактильна навігація та мапа, аудіогід і решта потрібного. Поруч із арт-об’єктом також буде розміщений найбільший Державний прапор на Черкащині. Висота флагштока – 52 метри, розмір стягу – 9 на 13 метрів. Сподіваюсь, що «Серце України» стане справжнім туристичним магнітом».

Від автора. Нагадаю: географічний центр України розташований на північній околиці села Мар’янівка (нинішній Звенигородський район Черкаської обл). Він розрахований за усередненими значеннями широти і довготи крайніх північної, південної, західної та східної точок України.

На макеті: організатори Форума обіцяють саме такий вигляд об'єкта до Дня Державного Прапора України. 

КартинкаКартинка

Кол. просмотров: (3774)                            Кол. комментариев: (0)

Уважаемые читатели!
Приглашаем принять участие в обсуждении темы, освещенной в статье. Единственная просьба,  не размещать сообщений, которые могут нарушить законы Украины.

Комментариев (0) К статье Досягнення і амбітні плани черкаського туризму