Получать новости на E-mail
Статьи и интервью (1179)
28.01.2020
Размер шрифта

Версия для печати

Далека, але близька українцям Індія

Щорічно 26 січня в Індії відзначається День Республіки. 71 рік тому набула чинності конституція, яка проголосила країну незалежною від британської корони демократичною республікою. Цього дня в Нью-Делі, столиці Індії, відбувся військовий парад. А в Києві з нагоди свята — дипломатичний прийом.

Картинка

Його організувало Посольство Індії, запросивши близько 300 гостей, серед яких високопосадовці, члени дипломатичного корпусу, бізнесмени, громадяни Індії, журналісти тощо. Захід відбувся в просторному Івент-холі готеля Ramada Encore Kiev, Гостей, що йшли по червоній доріжці, обсипали пелюстками троянд гарні дівчата в нацональному індійському вбранні — сарі. Лунала індійська музика, професійні танцівниці розважали виконанням класичного і інших стилів індійського танцю. Вбирала погляд невеличка виставка тканин, одягу, предметів побутового вжитку. Головні персони свята вийшли на сцену. З індійської сторони - Посол Індії в Україні Й.В. Пан Партха Сатпатхі, з української — секретар РНБО Олексій Данилов. Поважні особи обмінялися промовами.

Картинка

Посол Й.В. Пан Партха Сатпатхі: “Наша Конституція протягом 70-річного періоду пройшла випробування часом та складністю співіснування різноманітних груп людей з різним світоглядом. Умови надзвичайно складні. Але ж, попри всі негаразди, сьогодні Індія з 1,25 мільярда людей є найбільшою демократією в світі та слугує яскравим прикладом того, що відмінності можуть бути подолані мирним шляхом”.

Секретар РНБО Олексій Данилов. “Між нашими країнами існують дружні і взаємовигідні стосунки, які мають тенденцію до покращання. Зараз, щоб потрапити до Індії, не потрібно традиційної візи. Досить електронної, яка дає можливість знаходитися українцям в дружній країні від 60 до 120 днів. Крім туризму, розвиваються торговельні відносини в інших секторах економіки: аграрному, промисловому, фармацевтичному, високих технологій”.

КартинкаКартинка

Напередодні дипломатичної зустрічі я поцікавилася станом економіки Індії. Ось що вимальовується з викладок фахівців. Цілком можливо, що в середині цього століття Індія стане не лише країною з найбільшим населенням, але й країною з найвищим ВВП. Палиця з двух кінців. З одного боку, багатонаселеність (народжуваність в країні не регулюється)— це погано, з іншої — благо. Населення планети старішає, вже до 2030 року молодих рук і мізків для виробництва буде недостатньо. І тут на вигідну позицію виходить Індія з англомовною освіченою молоддю. Вже зараз сектор послуг в значній частині працює на розвинені західні країни і дає більше 50% ВВП. Аграрний сектор, навпаки, здає позиції. А років через 10 цей показник зросте. Молодь, що працює на аутсорсингу, буде залучена до високотехнологічних галузей, де рівень виробництва буде таким же (або майже таким), як на Заході, а витрати на нього — набагато нижчими. За прикладами далеко ходити не треба — подивіться на прилавки аптек, заповнені дженериками, випущеними індійськими фармацевтами. Ось таким чином ставка на високий рівень освіти молоді (всі знають про висококваліфікованих індійських програмістів) реально приведе до процвітання . Так що країна йогів, каст і стародавніх звичаїв, як думають про Індію пересічні громадяни, в змозі нас здивувати.

Картинка

По закінченні офіційної частини “масами заволоділа” культурна програми, Дивилися танці і фотались. Одночасно перейшли до частування. Національні індійські страви були пряними, незвичними для шлунків. Але смачними.

Кол. просмотров: (1501)                            Кол. комментариев: (0)

Уважаемые читатели!
Приглашаем принять участие в обсуждении темы, освещенной в статье. Единственная просьба,  не размещать сообщений, которые могут нарушить законы Украины.

Комментариев (0) К статье Далека, але близька українцям Індія