Отправить на печать

24.05.2012
Автор: Тетяна Козлова

ЗАВЖДИ ТУДИ, ДЕ ТИ НЕ БУВАВ

Гасло-запрошення (слоган) київської туристичної агенції «Терра Інкогніта» «Завжди туди, де ти не бував» мені настільки подобається, що я використала його в якості заголовка. Адже не можна краще сформулювати спрямованість пересічної особи до пізнання туристичних принад тієї чи іншої території, зокрема, і регіону постійного проживання. Протягом декількох років поспіль я беру участь у промо-турах Київщини, які проводить туристична адміністрація Київської ОДА спільно з Асоціацією журналістів «Туристичний прес-клуб України». Кожного разу наш маршрут відрізняється від попередніх, але в цілому всі без виключення подорожі характеризуються широкомасштабною та яскравою презентацією туристичних ресурсів, культурного потенціалу, гостинності та унікальних «родзинок» Київського регіону. 

Цьогоріч автор цих рядків разом із представниками всеукраїнських ЗМІ взяла участь у дводенному інформаційному турі по Київській області. Захід відбувся у рамках Першої Міжрегіональної туристичної виставки-фестивалю, що проводилася з нагоди відзначення 80-річчя утворення Київської області.
Спочатку представники преси відвідали прес-конференцію голови Київської обласної державної адміністрації А. Й. Присяжнюка. Анатолій Йосипович підкреслив, що екскурсійний потенціал області включає біля 6 тисяч об'єктів історико-культурної спадщини, а 8 міст Київщини – Біла Церква, Богуслав, Васильків, Вишгород, Переяслав-Хмельницький, Ржищів, Фастів та Яготин – занесені до реєстру історичних поселень міст України. Але ж з’явилися і новозбудовані об’єкти, які урізноманітнюють вже існуючі і заслуговують на увагу туристів! Саме туди «з благословення» керівника облдержадміністраціїї і попрямували учасники прес-туру по маршруту: м. Київ – с. Бузова Києво-Святошинського району – с. Березівка Макарівського району – с. Гавронщина Макарівського району – с. Мощун Вишгородського району – с. Воропаїв вишгородського району – с. Вища Дубечня Вишгородського району – м. Київ.

ЕТНОГРАФІЧНИЙ КОМПЛЕКС «УКРАЇНСЬКЕ СЕЛО»
Першим пунктом нашої туристичної мандрівки стало село Бузова Києво-Святошинського району. Саме тут знаходиться етнографічний комплекс «Українське село». Неодноразово бачила маршрутки, які курсують з написом «Бузова» зі столиці і в зворотньому напрямі по Житомирській трасі, але про «село» в селі нічого не чула попри свій досвід у туризмі. Як виявилося, відстань невелика – всього 15 км за межею Києва. Але ж яке було моє здивування, коли нашу компанію на вході в «Українське село» зустріло «обличчя з телевізора». Постать цієї людини настільки колоритна, що не впізнати неможливо – народний депутат України Володимир Бондаренко власною персоною. Він же ідейний натхненник і власник комплексу, він же неперевершений екскурсовод, який презентував журналістам своє творіння - невеликий музей просто неба. Пан Володимир, вбраний у вишиванку, гармонійно вписується в оточуючу його старовину: кілька справжніх хат, перевезених сюди з різних регіонів країни – Полісся, Гуцульщини, Слобожанщини, Середньої Наддніпрянщини, Півдня, Карпат. У хатах всі побутові речі – справжні. Поруч – справжні кузня, гончарня, вулики, загін з вівцями і свинками, пташиний двір.

Оселившись у готелі «Українського села» - одно- та двоповерхових будиночках - ви перенесетесь з гомінкого і суєтного міста у атмосферу чудової української природи, чистого повітря, тиші, охайності і чистоти. Пройдетесь чудовим парком, будете мати можливість помолитися і набратися духовних сил у православному Свято-Димирівському храмі, який розташований навколо озерця. У храмі проводяться Служби Божі. Завше на релігійні свята збирається багато дітей та дорослих, як парафіян, так і звичайних відвідувачів етно-комплексу. Для них організовуються дієві заходи, наприклад, під назвою «Святковий лабіринт виготовлення дитячої іграшки». Кожний учасник дійства, як дитина так і дорослий, стає у цей день майстром народного промислу і українського мистецтва. Взагалі в етно-комплексі в вихідні та святкові дні є можливість пройти майстер-класи з гончарства, ковальства, писанкарства, кулішоваріння, випікання хліба в пічі. 
В «Українському селі» також можна відзначити будь яку подію. Для цього згодиться колиба «Поїхали!», в якій частували учасників прес-туру. Подавали смачні наїдки: борщ, гречану кашу з м’ясом, мазанку з салом, домашні соління та узвар – корисно! У меню є гарбузова каша та печений з медом гарбуз, варенички, дерунчики, банош з бринзою, копчений короп, підсмажка з сальцем, кров’янка, домашня ряжанка та багато чого іншого. Трапезу можна замовити і в літніх альтанках на 4-6 осіб.

«Українське село» (тел.: +38 (099) 333-07-70, www.etno-selo.com.ua). Комплекс відкритий щоденно з 10:00 до 21:00. Вхід безкоштовний, огляд хати – 5 грн., майстер-клас – від 40 гривень.

«GOLFSTREAM» У СЕЛІ ГАВРОНЩИНА
Якби вам сказали, що з Києва прокладений шлях до Гольфстріму, ви б не повірили. Але ми це зробили напрочуд швидко: доїхали за півгодини по тій же Житомирській трасі. Адже Гольфстрім – це не течія і не Шотландія, де саме зародився гольф. Це гольф-клуб, який знаходиться у селі Гавронщина Макарівського району Київської області. Декілька років тому на цьому місці були звичайні сільські лани. А зараз розташований престижний заклад «GolfStream», у складі якого 36-лунковий Київський гольф-клуб з трьома полями. Крім спортивного напряму, «GolfStream» втілює найкращі уявлення про елітний заміський відпочинок: тут є відкриті та криті тренувальні майданчики для занять гольфом, треки для велосипедних і піших прогулянок, екскурсій на гольф-автомобілі, катання на роликах, майданчики для занять літніми видами спорту і риболовлею.

   

«GolfStream» володіє ліцензіями на проведення міжнародних змагань з гольфу. Саме зараз тут проходить турнір «GolfStream Ladies Open: Ladies European Tour Access Series 2012». Гольф - елітний вид відпочинку, і в нашому суспільстві його прибічниками є лише заможні люди та професійні спортсмени. Але ж добре, що українці мають, бодай, і теоретичну можливість займатися цим видом спорту і відпочинку. До речі, якщо зробимо екскурс в історію, то дізнаємося, що найдорожче в світі захоплення «винайшли» і запровадили… фермери з Шотландії під час звичних пішохідних прогулянок. Щоб скоротити час, вони штовхали палицями камінчики. 

«GolfStream» Kiev Golf Club
Клубы, рестораны, развлекательные центры
http://www.kievgolfclub.com

ГК «ПУЩА ЛІСОВА» 
До готельного комплексу «Пуща Лесная» ми приїхали пізнім вечором і зразу вдихнули напоєне хвойним запахом повітря. І не дивно. Адже комплекс розташувався в мальовничому районі Пуща Водиця, в сосновому бору, в 12-ти кілометрах від Києва. Тут, прямо на території готелю є озеро з чистим піщаним пляжем, в ньому можна купатися і вночі, що деякі з нас і зробили. Вранці продовжили водні процедури в закритому басейні, після чого розімнулися в тренажерному залі. Потім ознайомилися за СПА комплексом, до складу якого входять російська лазня, фінська сауна, хамам, Центр здоров'я та краси. Дозвілля урізноманітнюють спортивний майданчик, настільний теніс, пляжний волейбол, бадмінтон, катамарани, рибна ловля, пейнтбол і квадроцикли, тир і більярд.
 Проживання пропонують в 51 номері категорій напівлюкс, люкс, двомісні та 13 котеджів - 2 і 3 поверхових. У всіх номерах і котеджах є супутникове ТБ, телефон, міні-бар, можливість підключення до інтернет. Також конференц-зали на 200 людей і 5 залів місткістю 15, 26 і 45 осіб, панорамний зал на 120 місць для проведення корпоративних заходів. Ресторан готельного комплексу «Пуща Лесная» розташувався над мальовничим озером. Тут передбачено 75 посадочних місць, а також 50 місць на верхній панорамній терасі, 40 - в барі на причалі. Близько 30 гостей можуть розміститися у п'яти альтанках, розташованих уздовж озера. Меню ресторану представлено, українською, європейською кухнею і великим гриль-меню. 
Словом, в готельному комплексі «Пуща Лісова» (тел.: +38 (044) 490-61-08, www.hotelpanukraine.com) є все, що зробить ваш відпочинок незабутнім!

СПЛАВ ПО ДЕСНІ
Зачарована Десна - так назвав колись Олександр Довженко цю красиву і незвичайну річку. З давніх-давен люди заселяли її береги, будували ще за часів кам'яного віку стоянки, насипали кургани, зводили вали оборонних городищ і укріплених поселень. Саме тут проходила частина відомого понад тисячу років тому давньоруського торгового і військового шляху «Із варяг у греки».

Подорож, яку запропонувала нам туристичної агенції «Терра Інкогніта» - від села Воропаїв до села Вища Дубечня – не видалася нам складною. Адже сильна течія повноводної весняної річки несла наші плавзасоби, як тріски. Треба було тільки корегувати, попадаючи в вирій. Тому ми працювали веслами і одночасно спостерігали прибережні красоти краю, який називають Подесенням. Око милують зелені дерева, буйні трави, невеличкі піщані пляжі, куди можна пристати, щоб перепочити і скупатися. Безумовно, сплав найкращий активний відпочинок. В не останню чергу він привабливий тим, що завжди закінчується частуванням на природі. Звісно, хотілось би готувати самим, бо це ж таке задоволення: збирати хмиз, розпалювати багаття, смажити шашлики і готувати овочі-гриль. Але ж часу обмаль, тому споживаємо рибну юшку і інші страви, які приготували для нас співробітники Київського обласного центру розвитку туризму. Проголошуємо тост за вдале завершення 1-го фестивалю «Київщина туристична-2012» і бажаємо організаторам, туристичним компаніям, засобам розміщення, зеленим садибам Київської області, щоб не мали відбою від туристів. А собі, коханим, продовження подібних заходів в подальшому.

Кол. просмотров: (128)
Кол. комментариев: (0)