Отправить на печать

01.08.2011
Автор: Татьяна Козлова Фото : Елены Зеленко

ВЕЛОПРОБІГОМ ПО МЛЯВОСТІ

Гарну справу здійснив депутат ВР України Петро Мельник, ініціювавши захід патріотично-спортивного спрямування. 23 липня о 15 годині у місті Вишневому взяв старт молодіжний велопробіг по історичних місцях Києво-Святошинського району. Маршрут слідування має назву «Місцями Миколи Островського». 

До участі у велопробігу були запрошені всі мешканці мікрорайону і журналісти провідних столичних друкованих та електронних ЗМІ. Але ж і сам депутат Петро Мельник і міський голова Боярки Тарас Добрівський, і в.о. міського голови Вишневого Ілля Диков не залишились в якості спостерігачів. Вони також завзято, як в юності, крутили педалі, заохочуючи молодь до зайняття спортом особистим прикладом. Щодо організації, то вона була такою як треба. Коли йшла колона велосипедистів, то попереду їхали представники міліції з проханням звільнити дорогу, а позаду – швидка медична допомога, у разі, якщо комусь стане зле, але, на щастя, обійшлося без інцидентів. До речі, дорога, по якій пролягав веломаршрут, була в гарному стані. Тому «ударили» не по бездоріжжю, а по млявості. 

Наша довідка. Боярка - місто, розташоване на місці злиття річок Ірпінь та Сіверка. Користується великою популярністю творчих людей завдяки чудовому дачного селища, що виник серед прекрасного лісу. Тут відпочивали та творили композитор М. Лисенко, актриса М. Заньковецька, письменники Б. Грінченко, Ш. Рабінович та ін.

Акція, в якій взяла участь і автор даного матеріалу, виявилася напрочуд цікавою і корисною для пізнання краю і його історичного минулого. Містечко Боярка, в якому ми зупинилися перепочити на шляху з Вишневого до Забір’я, славне тим, що саме тут прокладав залізничну вузькоколійку автор відомого роману «Как закалялась сталь» Микола Островський. Згодом, 18-річним юнаком прикутий до лікарняного ліжка, він продемонстрував велетенську силу духу і написав книгу про Павку Корчагіна, за якою вчиться жити, не підкоряючись недузі, не одне покоління людей в усьому світі.

У місті відкрито літературно-меморіальний музей ім. М. Островського, а пам'ятник письменникові знаходиться поруч з будівлею краєзнавчого музею. Учасники велопробігу послухали розповідь екскурсовода і сфотографувались біля цього історичного місця. 

Після змагань, які закінчилися в передмісті Боярки Забір’ї, переможці і учасники перебували в такій собі ейфорії і на запитання, які враження від велоперегонів, відповідали: «Круто!». Потім всі пішли активно відпочивати до водної зони, де згодом за сприяння «Корчагін-парку» та ПАТ «Забір’я» відбувся концерт за участю творчих молодіжних колективів району.

Кол. просмотров: (164)
Кол. комментариев: (0)