Отправить на печать

05.05.2016
Автор: Олег Наконечний, Львівський інститут економіки і туризму

Унікальна знахідка Львівщини

КартинкаНа Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт «Мальовнича Україна-туристичний край» продовжують надходити проекти розвитку перспективних туристичних об’єктів. Ці проекти мають усі перспективи бути втіленими в життя, а їх реалізація може, зрештою, представити Україну і світові й громадянам нашої країни як яскраву й багатобарвну країну. У наш час, на жаль, туристична галузь лишається занедбаною, продовжує розвиватися, здебільшого, екстенсивно. Проте, її розвиток може вдихнути в наших громадян не лише надію на краще, а й віру та любов до Батьківщини. Отже, представляємо роботу студента Львівського інституту економіки і туризму Олега Наконечного «Городок-унікальна знахідка Львівщини», яку виконано під керівництвом кандидата історичних наук Бегей Оксани Ігорівни.

Городок – це містечко, районний центр Львівської області. Воно розташоване неподалік від Львова, потужного туристичного центру. Львів своїм гламурним сяйвом дещо затіняє скромний та затишний Городок, проте це містечко слід відвідати мандрівникові. Воно є багатим на історико-культурні пам’ятки, які становлять основу для розвитку культурно-пізнавального туризму.

Упродовж століть жителі міста створили багато унікальних споруд, багато з яких на сьогодні добре збереглися, деякі відновлено. Насамперед, це пам’ятки сакральної архітектури – церкви й костели. Зокрема, це церква Благовіщення Пресвятої Богородиці, її у нинішньому вигляді побудовано в 1633 р. на місці дерев’яної церкви, котру було зведено іще 1540 р.

Картинка

Наступний вартий уваги об’єкт містечка Городок ‒ дерев’яна церква Іоана Хрестителя на Черлянському передмісті. Її було збудовано у ХVІІІ ст. на місці старої, що існувала з князівських часів. Про церкву-попередницю нинішньої споруди відомо, що вона існувала вже у 1403 р., оскільки зберігся привілей князя Свидригайла 1443 р., яким підтверджуються раніше надані привілеї цій церкві. Храм складається з трьох зрубів, великого центрального і двох бічних. Він належить до унікальних витворів архітектури і нині знаходиться під державною охороною.

Картинка

Далі мандрівникові варто відвідати римо-католицький костел, який належить парафії, заснованій у Городку іще 1372 р. Владиславом Опольським. Спорудження сучасного мурованого костелу Воздвиження Святого Хреста, ймовірно, розпочалося у першій половині ХV ст.

Картинка

Наступний об’єкта Городка, до якого слід спрямувати мандрівника – це францисканський монастир до комплексу якого належить і костел Успіння Пресвятої Діви Марії. Він вперше згадується у другій пол. ХІV ст. На місці монастиря колись існував княжий замок, до комплексу якого входила і перша українська церква у Городку. В 1420 р. польський король Ягайло оселив у місті 6 католицьких монахів з ордену францисканців, саме тут він помер і, за легендою, тут знаходиться його серце, вмуроване в стіну костелу.

Картинка

Поруч з храмами, в Городку є багато інших привабливих для туристів об’єктів. До них належить парк, який було закладено іще в австрійські часи. Перед Другою світовою війною він називався королівським. Дуже примітно, що й на сьогодні містечко зберегло типовий для Середньовіччя характер планування забудови із чотирикутною площею і ратушею. Це створює неповторну ауру Городка, дає змогу зануритися у казку середньовічного міста. У різні часи різними владами центральний майдан використовувався для видовищ і військових парадів. Символічно, що 24 серпня 1971 р., рівно за 20 років до проголошення незалежності України, на цьому майдані було встановлено погруддя Тараса Шевченка роботи скульптора Василя Одрехівського.

КартинкаКартинка

Міську ратушу у нинішньому вигляді було побудовано у 1832 р. Попередня ратуша стояла в центрі міста – на місці, де сьогодні пам’ятник Т. Шевченку.

Городок має чудові можливості для розвитку туризму, зокрема рекреаційні ресурси, завдяки яким у другій половині ХІХ – до кінця 30-х рр. ХХ ст. він був раєм для відпочиваючих. Сюди їх приваблював прекрасний ставок з білими і жовтими лілеями, впорядковані пляжі, добре організований сервіс, натуральні свіжі продукти. На ставках деякі спортивні ліги організовували тренування й змагання з каякового виду спорту. Привабливість міста полягала у тому, що воно знаходилося недалеко від Львова і сюди легко можна було дістатися поїздом чи підводою. На сьогодні є всі перспективи відродження клубно-спортивної слави Городка.

Містечко Городок має багату історію, значні історико-культурні пам’ятки, рекреаційні ресурси. Беручи до уваги також його близьке розташування біля м. Львова, можна стверджувати, що воно має значний туристичний потенціал і має більш активно залучатися в туристичну сферу, зокрема, при створенні культурно-пізнавального, релігійного, ностальгійного видів туризму. Проте, у місті не вистачає гостинних місць у яких можуть із комфортом перебувати мандрівники, відпочивальники, люди, які хочуть відчути ауру маленького і затишного містечка. То ж автором роботи розроблено бізнес-план створення на околиці містечка Городок готельного комплексу „Лісова казка”.

Відповідно до проведеного аналізу існуючого ринку аналогічних видів послуг можна умовно виділити наступні основні групи потенційних споживачів послуг нового комплексу:

• готельний комплекс: представники українського бізнесу з інших міст; іноземні гості міста;

• комплекс ресторану: гості міста, що проживають у готелі, розташованому безпосередньо в комплексі, інші відвідувачі комплексу;

• комплекс саун загального користування: гості міста, що проживають у готелі.

Загальна вартість проекту складає 1100 000 грн. Розраховани результати економічної ефективності даного інвестиційного проекту вказують на високий ступінь його привабливості для потенційних інвесторів і можливості подальшої реалізації даного проекту. В довгостроковій концепції розвитку готельного комплексу розроблена стратегія розвитку готельного комплексу, планується в майбутньому створити дозвіллєвий центр відпочинку, та відкриття кемпінг центру.

Кол. просмотров: (0)
Кол. комментариев: (0)