Отправить на печать

24.12.2017

У кожної людини всередині звучить музика. Музей музичного мистецтва «Камертон»

 

Продовження. Початок тут

Життя – вічна гра. Вислів, відомий кожному. Але є ще ж музична гра. Вона надихає. Ви любите музику? Запитайте краще, хто її не любить? Ось і для нашого журналістського десанту організатори туру з відділу туризму Тернопільської ОДА влаштували музичну паузу. Нас відвезли в унікальний музичний музей «Камертон».

Картинка

Іноді я задумуюсь, як невиправдано часто в публікаціях використовується слово «унікальний». При детальному ознайомленні виявляється, що «унікум» там і близько не стоїть. Так ось. Той музей, в якому ми побували, а це в с. Ішків Козівського району Тернопільської області, дійсно унікальний. По-перше, такого нема ніде. Є подібний йому: у Верховині Івано-Франківської області. В музеї гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів Романа Кумлика багато хто був. Там теж представлена колекція музичних інструментів, однак лише українських етнічних. А в ішківському «Камертоні» — з усього світу. Інструменти з усіх континентів, близько 200 експонатів. І на всіх цих інструментах ви можете грати! Бо – і в цьому полягає друга відмінність ішківського музею від кумликовського – він інтерактивний. 

Картинка

«Камертон» з’явився у маленькому селі в 2013 р. стараннями музиканта-мультиінструменталіста Петра Католи. Знаєте, як це буває? Коли захоплюєшся музикою народів світу, своїм хобі хочеться поділитися. Тим більше, коли твій задум поділяє і допомагає втілювати сім’я. Сам Петро — музикант у третьому поколінні, володіє технікою гри на багатьох інструментах, донька Олена грає на флейті, син Олексій – на скрипці. Запрошують туристів, діточок-школярів, розповідають, показують, грають. Ми мали змогу насолодитись всіма атракціями, які пропонує незвичайний музей:

- легенди та правдиві історії виникнення музичних інструментів;

- колекція автентичних інструментів різних народів світу;

- наукові факти про психотерапевтичний вплив музики на організм людини.

Наприклад, тибетська чаша. Звук, який вона видає, має лікувальні властивості по аналогії з церковними дзвонами.

Окрім цікавих розповідей про кожен інструмент, господар музею сам і разом з сином демонстрував його звучання, виконуючи різні мелодії. Кожен з нас оглянув інструменти, потримав іх в руках, а найбільш музично просунуті особи навіть зіграли знайомі мотиви. Ї, звісно, разом сфотографувалися, кожний в руках тримав музичний інструмент. 

КартинкаКартинка

Картинка

Сподобався інтер’єр музею: розпалений камін в кутку, інструменти на стінах і на підлозі. Тут є різної форми та розміру ударні, струнні, духові, клавішні та інші. А ще старовинні українські цимбали, священний барабан мриданга з Індії, калімба — африканське «піаніно» з кокосу, попередник сучасної гітари — древній арабський аль-уд, довоєнний німецький бандонеон, ірландська сопілка, вірменський дудук, американський банджо, контрабас із Чехії. Оригінальні та екзотичні інструменти прибувають в Ішків з різних континентів. Приміром, найрозповсюдженіший музичний інструмент на планеті – дримби. В колекції Петра Католи є в’єтнамська, китайська, японська, традиційна карпатська дримби. Фісгармонію, яку свого часу використовували в церквах, костелах, домах заможних галичан, привезли із Запоріжжя. Африканський глиняний барабан походженням з Нігерії. Цей барабан не має мембран. Звук видобувають з двох отворів. В далекій Африці з його допомогою “розмовляють” – передають інтонаційні повідомлення на далекі відстані.

Картинка

У окремій кімнаті (раніше помешкання музею належало колгоспній конторі) представлені електричні музичні пристрої — орган, синтезатор і тременвокс. Останній більше нагадує приймач із антеною. В його основі - принцип електромагнітних коливань частот, гра на ньому відбувається через безконтактні рухи долонями і зміну їх відстаней до антени. Велика кількість невідомих, подекуди чудернацьких, доповнюється інструментами, майстерно виготовленими руками хазяїна. Зі звичайнісінького борщовика музикант виготовив палицю дощу, яка видає звук поточної води.

Особливе захоплення викликав саморобний музичний інструмент з пластикових труб. Петро Катола продемонстрував його в дії. Подивіться і послухайте ось тут:

www.youtube.com/watch?time_continue=10&v=rZgbW0idVNc

Контакти музею Камертон»: с. Ішків, Козівський район, Тернопільська обл.

Телефон: 097- 26- 22- 994, 097- 26- 22- 992

Далі буде

Кол. просмотров: (0)
Кол. комментариев: (0)