Отправить на печать

22.09.2016
Анатолій Олійник

Осіння рапсодія трускавецького кінофестивалю

Картинка

 Під сумні акорди осіннього проливного дощу завершувався 6-й Міжнародний Трускавецький кінофестиваль «Корона Карпат». Роз’їжджатись не хотілося нікому. Та тепла атмосфера, що панувала на кінофорумі, була створена завдяки зусиллям генерального директора кінофестивалю Олега Карпина, інших співучасників та друзів. Дякуємо за тепле ставлення.

  

КартинкаКартинка

КартинкаКартинка

КартинкаКартинка

Протягом трьох днів курортний Трускавець жив у світі кіно. Демонструвались чудові фільми українського та іноземного виробництва, а також відбувся воркшоп на тему «Створення та розвиток фільмкомісій в Україні». Протягом двох днів у конференц-залі «Mirotel» експерти Андреа Рокко (Італія), Мік Ретман (Великобританія), Давід Вашадзе (Грузія) та інші знайомили присутніх із поняттям фільмкомісії. Зокрема Андреа Рокко на власному італійському прикладі розповів про значення фільмкомісій та їхні ролі для активного розвитку туристичної сфери і популяризації регіонів, де відбувалися зйомки фільмів чи окремих сцен-епізодів. Усі учасники виступів одноголосно наголошували на створенні фільмкомісій в різних куточках України, яка є малопізнаною, мальовничою, етнографічно-народною, історичною і тому особливо привабливою. Варто віднайти і показати місцеві локації, запропонувати їх для зйомок кінематографістам за кордоном, а інвестори знайдуться. Й особливо важливо, щоб фільмкомісії були незалежними від влади, чиновників, режисерів, підприємців.

За визначенням, фільмкомісії – це неприбуткові організації, створені для просування країни або певного регіону як міжнародної і національної кіновиробничої бази. Фільмкомісії надають різноманітні послуги для заохочення кінематографістів використовувати місцеві локації, послуги, потужності та персонал. Створення в Україні фільмкомісій на закордонний зразок – один із найперспективніших напрямів розвитку регіонів у питаннях культури, туризму, а відповідно, й економіки. Загалом же, у світі працює близько 180 фільмкомісій, у Європі – 27.

Директор департаменту туризму і курортів Іван Ліптуга теж зауважив, що кіно та туризм тісно пов’язані. Проте відсутність маркетингових фахівців у цій галузі й неадаптованість нашого законодавства до всіх нагальних потреб кінематографа тягне нашу країну на останні місця у світовій кіноіндустрії. Участь у кінофестивальному воркшопі взяли представники п’ятнадцяти областей України (від працівників сфери культури до міських голів), а також представники МЗС, Міністерства фінансів, Міністерства економіки, Міністерства культури. Тож є сподівання на доладний підхід до справи. А в кінотеатрі «Злата» і «Народному домі» відбулися покази фільмів українського виробництва.

Фільм «Гніздо горлиці» (українсько-італійський, драма) відтворює життєві проблеми та сімейні стосунки української жінки Дарини, що поїхала до Італії на заробітки. Гроші є, але руйнується сім’я і все інше…

«Осінні спогади» – це перша міжнародна співпраця кінематографістів України - Ірану - Чехії, створена на запрошення та за підтримки Трускавецького міжнародного кінофестивалю «Корона Карпат» і Фільм-комісії «Прикарпаття». Зйомки відбувались у Трускавці та в селах Дрогобицького району, зокрема, в селі Доброгостові. Це історія-трикутник кохання українського юнака-воїна, іранської біженки та місцевого скульптора. 6 жовтня драма «Осінні спогади» виходить на екрани кінотеатрів.

«Гетьман» - український історико-драматичний фільм, що розповідає про трагічну любов гетьмана Богдана Хмельницького до молодої польки Гелени Чаплинської.

«Серце мами Гонгадзе». В основі фільму – автобіографічна оповідь самої пані Лесі. Доля пані Лесі розкривається на фоні історичних подій. Фільм знімався в Україні, Грузії, Франції та Естонії. Автор фільму – В'ячеслав Бігун, уродженець Тячева.

Наймолодшим глядачам Віктор Андрієнко приготував анімаційний фільм «Микита Кожум’яка», який презентувався школярам Трускавця та вихованцям спеціалізованої школи для дітей з порушенням опорно-рухового апарату м. Борислав.

Кінофестиваль «Корона Карпат» – це маленьке, коротке свято у курортному Трускавці. Творчі зустрічі, «круглі столи» з акторами та режисерами на кінофестивалі завжди доповнюють переглянуті фільми особливим розумінням і ставленням. Тож за теплими днями і зливами Трускавецького кінофестивалю ще будемо довго сумувати. Нехай усім щастить у житті й творчо мріється.

КартинкаКартинка

Картинка

Кол. просмотров: (0)
Кол. комментариев: (0)