Отправить на печать

07.12.2011
Автор: Анатолій Олійник

На Трускавецький кінофестиваль приїжджають не тільки подивитися фільми, а й відпочити

Відпочити на унікальному бальнеологічному курорті Трускавці, зміцнити здоров'я в поєднанні з культурно-мистецьким заходом, – таку можливість надав шанувальникам кіномистецтва та усім бажаючим Другий трускавецький кінофестиваль телевізійних фільмів «Корона Карпат», що відбувся в Трускавці з 12 до 17 листопада 2011 року.

Серед організаторів: генеральний директор кінофестивалю Олег Карпин (Трускавець), програмний директор Сергій Остапчук (Київ), виконавчий директор Олександр Махотін (Бердянськ), генеральний продюсер Любов-Теодозія Микитка (Львів), арт-директор, режисер Борис Савченко (Київ). 

У день відкриття червоною доріжкою йшли українські актори, режисери та продюсери: Федір Стригун - президент кінофестивалю, художній керівник Львівського національного театру ім. М. Заньковецької; Борис Савченко – арт-директор фестивалю, режисер, народний артист України; актор Олексій Колесник та інші кіномитці, а також Оксана Сташенко, Галина Сазонова, Дарія Волга (всі – з Росії), Паскаль Серве (Франція), Енцо Кастелларі (Італія), Анджело Яконо (Італія), Христо Христов (Болгарія). Щодня на фестиваль прибували знаменитості та гості фестивалю, створюючи феєрію дій і прекрасного настрою

 

Професійна робота на фестивалі не стала завадою для гарного відпочинку членам журі, акторам, продюсерам, режисерам, усім запрошеним. З першого дня перебування учасникам кінофестивалю було організовано пішохідну екскурсію історичним Трускавцем, повідано про виникнення курорту на природних джерелах загальновідомої води Нафтуся, яка творить чудеса для здоров’я, відвідано музей відомого на весь світ Михайла Біласа – народного художника України (гобелен). 

До уваги глядачів були надані дві конкурсні і сім позаконкурсних програм. Відбулася українська презентація фільму «Хело, май нейм із Ольга», спільного виробництва Великої Британії та України. В позаконкурсній програмі – ретроспектива фільмів Івана Миколайчука, українського актора, режисера і сценариста, лауреата Шевченківської премії та нагород у сфері кінематографії.

Упродовж фестивалю в його роботі: у відкритті та закритті фестивалю, у перегляді фільмів брав участь консул посольства Аргентини в Україні Крістіан-Ніколас Соколовський. На фестивалі був представлений фільм за участю відомої аргентинської акторки і співачки Лоліти Торес.

Французький культурний центр в Україні для наймолодших глядачів підготував програму мультфільмів. Також відбулася презентація Французького фестивалю «Ауе Ауе Film Festival Nancy-Lorraine», що продемонстрував свої роботи, справивши враження неординарним підходом у документалістиці кіно.

Цікавий задум втілили організатори фестивалю, приєднавшись до Акту солідарності з народом Японії, що в березні 2011 року постраждав від жахливого цунамі. Після перегляду українського документального фільму «Афтершок» учасники запустили у височінь повітряні кулі із палаючими вогниками. Відрадно, що під дією повітря кулі в небесному просторі придбали форму сузір’я Великої Ведмедиці і протягом півгодини, поступово зменшуючись, приєдналися до мерехтіння небесних зірок. В такий спосіб українські кіномитці від імені українського народу стали співучасниками скорботи з японським народом.

Усіх прекрасних моментів фестивалю і не зібрати в одне. Кожен з них був по-своєму неперевершеним. Генеральний директор Олег Карпин вважає, що кінофестиваль має всі можливості, щоб постійно працювати над такою благородною ідеєю, як підвищенням рівня українського кіно на світових теренах. Важливо і те, що фільми, відібрані для перегляду на фестивалі, привернули увагу молоді, для якої необхідне нове якісне кіно.

Заслужена артистка Росії Оксана Сташенко, відома за серіалом «Мухтар», часто відвідує Трускавець, поєднуючи свої поїздки і з відпочинком, і з благодійними акціями-зустрічами в дитячих будинках, інтернатах. Так відбулося і цей раз.

Аншлагом зустрів зал кінотеатру «Злата» переможців конкурсів кінофестивалю. Український актор Олексій Колесник («Холодне літо 53-го») професійно виконав роль ведучого на урочистому закритті фестивалю. Він навіть заспівав і запросив повторити його приклад російського актора Сергія Кошоніна (серіал «Убивча сила»), у виконанні якого прозвучали гітарні акорди.

Гран-прі фестивалю отримала аргентинська картина режисера Себастьяна Боренштайна «Китайська казка». Назва стрічки та прізвище режисера буде викарбувано на другій пам'ятній плиті трускавецької Алеї кінослави. Переможець також нагороджений путівкою на відпочинок на дві персони в санаторій «Карпати». 

«Золотою короною» за кращий документальний фільм фестивалю відзначено білоруську кінострічку режисера Галини Адамович «Черниця». Кінострічка ще удостоєна призу за кращий звук.

Приз за найкращу жіночу роль – срібну корону – завоювали російська акторка Єлизавета Боярська за роль у фільмі російського режисера Ігоря Копилова «Не скажу» і словацька актриса Сюзанна Канош за роль у фільмі режисера Лаура Сивакова «Небо, пекло ... Земля».

Приз за найкращу чоловічу роль – срібна корона – правдиво належить українському акторові Богдану Ступці за головну роль у фільмі «Платон Ангел». 

Генеральний продюсер фестивалю Любов-Теодозія Микитка в розмові про фестиваль цитує слова президента Трускавецького кінофестивалю Федора Стригуна про те, що держава починається з культури, але державних структур, які реально хочуть допомогти молодому кінофоруму не так багато. На даний час - це меценати Трускавця та інших міст. Але в майбутнє організатори дивляться оптимістично, і з початку 2012 року збираються почати перегляд нових фільмів для конкурсного відбору на ІІІ Трускавецький міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат».

Віримо, що наступний фестиваль обов’язково відбудеться.  

Анатолій Олійник (Київ)
Олександра Тимчишин (Львів)

 

Кол. просмотров: (121)
Кол. комментариев: (0)