Получать новости на E-mail
Статьи и интервью (1179)
30.09.2016
Автор: Асоціація готельних об'єднань та готелів міст України
Размер шрифта

Версия для печати

Законодавча пропозиція в зв'язку з проведенням в Україні пісенного конкурсу Євробачення - 2017 та фінального матчу Ліги Чемпіонів України - 2018 з футболу

 

Картинка

Напередодні Дня Туризму в Україні Асоціацією готельних об'єднань та готелів міст України була внесена законодавча пропозиція щодо ухвалення проекту Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку та підготовки готельної інфраструктури до проведення в Україні пісенного конкурсу Євробачення - 2017 та фінального матчу Ліги Чемпіонів України - 2018 з футболу".

Основні положення проекту даного законодавчого акту спрямовані на звільнення послуг з тимчасового розміщення (проживання), які надаються готелями, яким встановлена категорія 3*, 4*, 5* від оподаткування туристичним збором на 2017 рік, з метою направлення вивільнених від оподаткування коштів на оновлення матеріально-технічної бази та реконструкцію, реставрацію чи капітальний ремонт готелю.

Також, вказаним актом пропонується внести зміни до ст.19 Закону України "Про туризм" з метою модернізації процедури категоризації готелів в Україні за європейським зразком - шляхом застосування декларативного (заявницького) принципу відповідності готелю певній категорії шляхом безоплатного направлення декларації відповідності готелю певній категорії центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері туризму та курортів.

Вказані зміни дозволять зменшити додаткове фінансове навантаження на суб'єктів господарювання у сфері готельних послуг, що було пов'язано з процедурою присвоєння категорії кожному готелю, на суму понад 30 млн. грн. щороку та прискорить приведення чинного законодавства у відповідність із законом "Про технічні регламенти та оцінку відповідності", на підставі якого з 01.01.2018 року втрачають чинність основні ДСТУ, згідно яких висувались певні вимоги до відповідності готелю певній категорії.

Крім цього, ініційовані зміни збільшать кількість засобів тимчасового розміщення, яким присвоєна категорія, адже чинні процедури неодноразово доводили свою неефективність. У порівнянні, в 2011 - 2014 роках категорія присвоєна близько 300 готелям, у 2016 році - близько 50, в той час як загальна кількість засобів розміщення в Україні - понад 4500.

Просимо Вас у строк до 15 жовтня 2016 року надати свої обгрунтовані пропозиції та зауваження до проекту закону з метою спільного напрацювання необхідних змін, а також комплексного вирішення проблеми щодо законодавчого регулювання у сфері надання послуг з тимчасового розміщення (проживання) в Україні готелями та іншими аналогічними засобами розміщення.

Кол. просмотров: (1863)                            Кол. комментариев: (0)

Уважаемые читатели!
Приглашаем принять участие в обсуждении темы, освещенной в статье. Единственная просьба,  не размещать сообщений, которые могут нарушить законы Украины.

Комментариев (0) К статье Законодавча пропозиція в зв'язку з проведенням в Україні пісенного конкурсу Євробачення - 2017 та фінального матчу Ліги Чемпіонів України - 2018 з футболу