Получать новости на E-mail
Статьи и интервью (1179)
18.07.2021
Размер шрифта

Версия для печати

В Україні набула чинності низка норм закону про мову, конституційність якого підтвердив КС

З 16 липня набули чинності нові форми мовного закону в кіно, культурній, туристичній діяльності. Лише українська може бути мовою туристичного та екскурсійного обслуговування. Проводити екскурсії іншою мовою чи здійснювати нею туристичне обслуговування можна лише іноземцям та особам без громадянства.

Картинка

Коментарі працівників туризму

Олена Гончарук, гід-экскурсовод. Хоча багато гідів уже давно проводять екскурсії лише українською, але інколи трапляються інциденти з туристами. Нещодавно їхала зі збірною групою в Чернігів. На зупинці одна жіночка запитала: "А ви весь час будете розповідати українською?" Відповідаю, що так. Є закон. Вона важко зітхнула: "Сподіваюся, що в Чернігові будуть говорити російською". Запитую в групи, чи усім підходить українська мова, бо є запит перейти на російську. Хтось запитав: "А хто це у нас не розуміє?" Попросили продовжувати українською. Ще один випадок. Турист з Росії, з дуже далекого Сходу, запитав: "Трохи проблематично спілкуватися в ресторанах. До мене звертаються українською, я не розумію, запитую Do you speak English? Офіціантка відповідає, що ні". Я йому пояснюю про закон. Він каже, що підтримує таку ініціативу, але в такому разі бажано знати англійську, мову міжнародного спілкування. Вчора була цікава ситуація у Лаврі. Мої туристи пішли нагору, на дзвіницю. Я їх чекала внизу. Заходить інший турист, показує охоронниці квиток. Та відповідає, що цей квиток не підходить, потрібно купити інший. Він не розуміє. Вона йому намагається пояснити, але він все одно не розуміє, що від нього вимагають. Не втрималася, запитую "Do you speak English?" Так. Виявилося, що в нього було два квитки - один з церкви Спаса, інший вхідний, але він показував перший. Добре, що вдалося порозумітися. Інакше туриста б не пропустили на дзвіницю. Послуги оплачені, а скористатися ними не завжди можна.

Оксана Чорнобривцева, Chief Executive Officer (CEO) & Founder в Albomi - travel club. Жодна країна не має такої лояльності до «нєдограждан», які не поважають ні її культури, ні історії, ні законів, як Україна. Підтверджено практикою: скрізь і завжди, де «русскаязичним і нєпанімающім» дійсно потрібно порозумітися... Вони прекрасно все розуміють. Уважно слухають і читають. Тим паче в країні, де вони виросли або живуть і українську чують щодня навіть пасивно.

Картинка

Кол. просмотров: (1034)                            Кол. комментариев: (0)

Уважаемые читатели!
Приглашаем принять участие в обсуждении темы, освещенной в статье. Единственная просьба,  не размещать сообщений, которые могут нарушить законы Украины.

Комментариев (0) К статье В Україні набула чинності низка норм закону про мову, конституційність якого підтвердив КС