Получать новости на E-mail
Статьи и интервью (1179)
19.11.2018
Автор: Анатолій Олійник, спецкор НТБ
Размер шрифта

Версия для печати

ТРІУМФ УКРАЇНСЬКОГО КІНО НА ТРУСКАВЕЦЬКОМУ КІНОФЕСТИВАЛІ «КОРОНА КАРПАТ»

КартинкаПротягом всіх останніх років формувався погляд на формат фестивалю, його життєспроможність, цікавість та успіх. Змінювались фільми та учасники. Але кінофестиваль набирає впевненої ходи, успіху і визнання. Ще за місяць до цьогорічного фестивалю не було повної впевненості, що він відбудеться, за відсутністю коштів. Але для Олега Карпина - генерального директора Міжнародного кінофестивалю "Корона Карпат" та його однодумців це стало під силу. Великий внесок в успіх фестивалю зробив мер Трускавця Андрій Кульчинський.

Щойно завершився 7-й Міжнародний Трускавецький кінофестиваль «Корона Карпат», який тривав 1- 4 листопада. Це був шалений успіх українських стрічок з українськими акторами, режисерами та сценаристами. Якщо на перший фестиваль було важко віднайти український фільм, то зараз їх було більше 30-ти. Були фільми і спільного виробництва, але за участю України. Це була широка лінійка повнометражних ігрових, короткометражних, документальних та позаконкурсних фільмів, які були виставлені на показ глядачам та журі.

Фільмом «Герой мого часу» було відкрито сьому сторінку Трускавецького кінофестивалю цьогоріч. А далі була конкурсна програма ще з восьми українських та спільних із зарубіжжям стрічок - «Ізі», «Коли падають дерева», «Шляхетні во¬лоцюги», «Припутні», «Гірська жінка на війні», «Казка про гроші», «Червоний», «2020».

Картинка

Глядацька зала була наповнена трускавчанами, глядачами-курортниками та просто любителями кіно. А після перегляду завжди цікаві зустрічі з акторами та режисерами. Коли закінчився фільм «Червоний», то вся зала разом із письменником-сценаристом Андрієм Кокотюхою злилися в єдиному виконанні пісні «Ой, у лузі червона калина…». Браво !!! Актори Володимир Горянський та Катерина Кістень, Яків Ткаченко та Ніна Набока, Євген Григор’єв та Петро Пастухов, Юрій Хвостенко, Михайло Грицкан, Іван Шаран, письменник і сценарист Андрій Кокотюха, акторка та співачка Наталія Кудряшова та Гурбан Аббасов, інші були щоденними учасниками фестивалю.

 Картинка

Міжнародне журі фастивалю було професійним, представлене з різних кіношкіл – це Борис Савченко (Україна) – програмний директор, Альгімантас Пуйпа (Литва), Валеріу Жерегі (Молдова), Яніс Норд (Латвія), Лариса Брюховецька (Україна), Василь Вітер (Україна), Яніна Лапіскайте (Литва), Галіченко Юрій (Україна), Михайлик Андрій (Україна).

КартинкаОдноголосно було визнано переможців фестивалю. Ось вони:

- Гран прі «Корона Карпат» VІІ кінофестивалю стала картина «Гірська жінка на війні» (Україна, Ісландія, Франція).

- Найкраща чоловіча роль – Олександр Мавріц за роль у картині «Червоний» (Україна).

- Найкраща жіноча роль – Халлдорі Гейхадсдоттір за роль у картині «Гірська жінка на війні» (Ісландія, Україна, Франція).

Фільм «Гірська жінка на війні» вже виставлено від Ісландії претендентом на 91-шу премію «Оскар». А Олександр Мавріц у фільмі «Червоний» зіграв роль бездоганно і неперевершено.

В останній день фестивалю на доріжці біля кінотеатру «Злата» було встановлено бронзову плиту переможцю минулого фестивалю. Це була п’ята табличка на алеї кінозірок для латвійського режисера Яніса Нордса за фільм «Мамо, я тебе люблю».

КартинкаКартинка

КартинкаКартинка

Картинка

Генеральний директор кінофестивалю Олег Карпин відзначив, що фільми, які стають переможцями у Трускавці мають своє продовження і перемоги на інших фестивалях. І це є правда. Варто відмітити, що завдяки зусиллям Олега Карпина та його однодумців, та при активній підтримці мера Трускавця Андрія Кульчинського цей фестиваль відбувся. І є велика надія, що «Корона Карпат» буде крокувати і далі.

Кінофестиваль – це не лише конкурс фільмів, а велика школа і можливість для творчого зростання у кінематографії. Це творчі зустрічі, майстер-класи, виїзди на місцеві локації, знайомства і досвід. Це бажання нових ідей і мрій, змога творити цікаве і якісне кіно. І це все заради подяки і оплесків глядачів. 

То ж, до наступного року, «Корона Карпат». 

Кол. просмотров: (1822)                            Кол. комментариев: (0)

Уважаемые читатели!
Приглашаем принять участие в обсуждении темы, освещенной в статье. Единственная просьба,  не размещать сообщений, которые могут нарушить законы Украины.

Комментариев (0) К статье ТРІУМФ УКРАЇНСЬКОГО КІНО НА ТРУСКАВЕЦЬКОМУ КІНОФЕСТИВАЛІ «КОРОНА КАРПАТ»