Получать новости на E-mail
Статьи и интервью (1179)
12.05.2016
Автор: Гавдан Анастасія, м. Київ
Размер шрифта

Версия для печати

Літній РАЙ, відпочинок на Дністрі спогади, що зігрівають! Або куди податись відпочивати? - Західна Україна Туристична!

 

Картинка

Наступило літо і так хотілось кудись світ за очі, подалі від буденності від шаленого ритму життя на природу! Тому взялась активно вишукувати відпочинок у Західній Україні, оскільки у Карпатах побувала, то мене зацікавмив Дністровський каньйон. Зібравши багато інформації я зрозуміла, що Дністровський каньйон вміщує в собі по частинках природу з усіх куточків нашої України тому, п
обачити одне з семи природних чудес України - Дністровський каньйон - це як витягнути щасливий квиток у незвичну мандрівку. Таку можливість, як виявилось, надає Заліщицьке туристичне бюро, що активно популяризує туристичний відпочинок у власному регіоні та докладає не абияких зусиль, залучаючи туристів з усієї України.

Адже Заліщики вигідно розташовані в географічному плані тому на мою думку в них і дешевше, що немало важно, вони місцеві і тому я без вагань довірила свій відпочинок незнайомим людям. Відразу варто сказати - Тернопільщина мене зачарувала. Мальовничі місцини, первозданна природа, чисте повітря, водоспади - для туриста, що приїхав з міста, так виглядає справжній рай. Відразу стало зрозуміло, що потенціал для туристичної справи регіону величезний, але поки що Заліщанщина як туристичний об’єкт знаходиться на стадії розвитку. Але і це вже є результатом та заслугою таких людей, як Віктор Кучер, - директор Заліщицького туристичного бюро.

Бюро не просто організовує туристичні сплави, походи, рафтинг-тури, проводить екскурсії Дністровським, Джуринським каньйоном, м. Заліщики, Червоногородом, організовує харчування туристичних груп, радить готелі міста але й розповсюджує різного роду інформаційну продукцію про туристичні об’єкти регіону, його історичні пам’ятки, розвиває ідеї активного туризму на Тернопільщині. Таких людей, що вміють організувати, залучити, зацікавити потрібно побільше в ряди туристичних активістів, адже туризм сприятиме розвиткові інших галузей та даватиме місцевим людям зайнятість.

Нам пощастило потрапити на сплав маршрутом Берем’яни-Устечко-Заліщики, що організовувався Віктором. Наша мандрівка почалася з того, що ми зустрілися на ж/д вокзалі відомого кліматичного курорту - міста Заліщики. Потяг прибув вранці, тож спочатку ми п’ємо каву, прокидаємося, знайомимося з учасниками сплаву. Далі трансфер до пункту початку нашого сплаву Дністром - давнього села Берем’яни. Село відоме не лише любителям водного туризму, але й історикам, адже саме тут знаходяться кургани скіфських часів. В Берем’янах споглядаємо світанок з видом на Дністер та гори Велику Говду і Малу Говду.

Беремо речі й спускаємось прямо в Дністровський каньйон - одне з семи природних чудес України. Під час спуску відчуваємо, як теплішає, адже Дністровський каньйон має свій унікальний, схожий на субтропічний, клімат. На березі Дністра снідаємо, перевдягаємося в зручний одяг і взуття. Поряд з нами Червона Гора, що має таку назву через колір відслоненних порід віком близько 400 млн років! Добре підкріпившись, піднімаємось по стрімких схилах на створені природою оглядові майданчики Червоної гори, з якої відкривається неперевершений вид на каньйон річки Дністер та навколишні місцини.

Картинка

КартинкаКартинка

На березі нас чекають готові до мандрівки катамарани з традиційно піднятими національними прапорами. Цікаво, що серед місцевих жителів й любителів водного туризму, на Дністрі заведено вітатися, піднімаючи весла догори і скандуючи славнозвісне «Слава Україні!» - «Героям Слава!».

Сплави на катамаранах починаються з проведення інструктажу та техніки безпеки. Вчимося, як правильно тримати весло, знайомимося з технікою греблі та керуванням катамараном. Отримуємо жилети та весла. Перед тим як сплавлятися, необхідно захистити шкіру від вітру і сонця - тут знадобиться крем від засмаги й гігієнічна помада. Пакуємо наші речі на катамаран й відчалюємо. Пливемо за течією, насолоджуємся краєвидами яких не торкнувся вплив цивилізації, слухаємо розповіді гіда про місцини й унікальні природні явища каньйону, вправно керуємо катамараном.

Картинка

Далі - наша перша зупинка поблизу с. Литячі. Тут знаходиться так званий «Грот Пустельника» - печера у високій скалі природного походження, що у різні часи була прихистком для монахів-відлюдників. Кажуть, саме в цій печері пустельники не просто ночували й ховалися від людських очей, але й молилися, медитували й проводили обряди духовного очищення, споглядаючи з висоти скелі величний Дністер. З вершини скелі видніються острови Інь-Янь - названі так, бо за формою майже точно відтворюють знайомий східний символ двох половинок добра і зла - Інь та Янь. Вид зеленого острову незвичних форм посеред Дністра з такої висоти справив на нас незабутнє враження! Це місце вважається одним з найкрасивіших в Дністровському каньйоні.

Наступний пункт нашої мандрівки - село Устечко. На шляху до нього пропливаємо повз залишки мосту, що за радянських часів був спеціально підірваний для зйомок фільму. З Устечка пішки прямуємо до урочища Червоного - мальвовничої місцини з Червоногородським замком, Костелом Вознесіння Богородиці та найбільшим рівнинним водоспадом України, що має назву Джуринський.

Картинка

Картинка

Тут ви зможете дізнатися таємницю занепаду колись величного міста, що мало назву Червоногород. Зараз це вже місто-привид, адже жодного його жителя не залишилося в живих. Це унікальна місцевість, сповнена загадкових легенд і пам’яток історії. Ми поблукаємо таємними ходами напівзруйнованих веж Червоногородського замку, відчуємо неймовірну атмосферу костелу, збудованого ще в 1714 році, покинутого парафіянами, але добре збереженного часом. Наша прогулянка завершиться справжнім українським обідом й купанням у Джуринському водоспаді.

Картинка

На шляху до Заліщиків, пливучи на катамарані, ми проходимо під найбільш похилим мостом Європи, нап’ємося кришталево чистої води в сріблястих водоспадах, відвідаємо капличку зі святою водою та багато іншого. Потім прибуваємо на Тінистий пляж - це наша остання чалка і кінечний пункт, місто Заліщики. Оглядаємо розкішні садиби і чаруючу панораму курортного міста згори. Тут ви відчуваєте себе справжніми вельможами, адже у 30-х роках уся еліта Європи тягнулася до цих курортних берегів з субтропічним кліматом. Заліщики славилися першим европейським нудиським пляжем, тож не дивно, що було стільки охочих погрітися на ніжному сонечку в оточенні справжної аристократії. На пляжі ми насолоджуємся останніми митями нашої подорожі... Так наш сплав Дністром завершується, але враження від нього точно залишаться з нами на все життя!

Картинка

Велика подяка організаторам за роботу - хай щастить.

Кол. просмотров: (3362)                            Кол. комментариев: (0)

Уважаемые читатели!
Приглашаем принять участие в обсуждении темы, освещенной в статье. Единственная просьба,  не размещать сообщений, которые могут нарушить законы Украины.

Комментариев (0) К статье Літній РАЙ, відпочинок на Дністрі спогади, що зігрівають! Або куди податись відпочивати? - Західна Україна Туристична!