Получать новости на E-mail
Статьи и интервью (1179)
16.11.2019
Автор: Анатолій Олійник
Размер шрифта

Версия для печати

ДНІ УКРАЇНСЬКОГО КІНО В ТРУСКАВЦІ. НАГОРОДИ VIII-го КІНОФЕСТИВАЛЮ «КОРОНА КАРПАТ»

Українське кіно Є, створюється, утверджується, пізнається, сприймається та визнається глядачами. Так одноголосно виразили свою оцінку і бачення члени журі та учасники міжнародного кінофестивалю. Другий рік поспіль на фестивалі демонструються лише українські стрічки. Протягом чотирьох днів, 7–10 листопада, курортний Трускавець був переповнений найбільшою кіноподією Західної України – VIII-м міжнародним кінофестивалем «Корона Карпат».

Огляд програмних стрічок, позаконкурсні заходи та зустрічі з акторами, демонстрації дитячих фільмів у Східниці та школі-інтернаті Борислава із спецпоказом «Дивись українське», екскурсії Трускавцем та Дрогобичем, вечірки та концерти створювали атмосферу культурно-мистецького драйву. Атмосфера домашнього затишку, організованість та всебічна увага до кожного учасника ніяк не порівнюється з іншими фестивалями. Все це відбувалося завдяки незмінному ентузіасту і організатору, Генеральному директору «Корони Карпат» Олегу Карпину та підтримці його однодумців.

Картинка

КартинкаКартинка

На фестивалі були показані роботи відомих та юних режисерів, дипломні та студентські роботи. Було продемонстровано багато цікавих та захоплюючих стрічок, перспективних сценаріїв та режисури, локацій та зйомок. Краса та осінні барви Трускавця надихали кіномитців на нові творчі обговорення та суперечки, задуми та рішення.

Після відбору та конкурсного перегляду стрічок журі, під головування Римми Зюбіної, визнало найкращий фільм – «Думки мої тихі» (режисер Антоніо Лукіч). Цей же фільм отримав нагороду за найкращу кінорежисуру, а головна акторка фільму Ірма Вітовська отримала нагороду за найкращу жіночу роль. Вона ж визнана найкращою актрисою року. Це був мистецький хет-трик, як у спорті. Браво!!!

Як і завжди, цікаву акторську гру показав Богдан Бенюк у фільмах «Східняк» (реж. Андрій Іванюк) та «Тарас. Повернення» (реж. Олександр Денисенко). Жива розмова актора з глядачами після перегляду фільму внесла ще більше піднесення та цікавість до ролі, сценарію та зйомок фільму.

Картинка

Фільм «Пригоди S Миколая» (реж.Семен Горов, актор Василь Вірастюк) став епогеєм глядацького відвідування. Адже Святий Миколай саме таким і має бути – великим, позитивним, добрим. Батьки з дітьми заполонили зал, що не було місця навіть стояти. Великий успіх!!!

Картинка

А от патріотичний фільм «Іловайськ 2014. Батальйон «Донбас» (реж. Іван Тимченко) тримав в напрузі глядачів далеко за північ. Вражаюча стрічка.

Картинка

А ось і всі нагороди фестивалю:

-Гран-прі – «Мої думки тихі» (реж. Антоніо Лукіч),

-найкраща кінорежисура – «Мої думки тихі» (реж. Антоніо Лукіч),

-найкращий сценарій – «Тринадцятий автобус» (Валерія Вінс, реж. Олександр Безручко),

-найкраща жіноча роль - Ірма Вітовська «Мої думки тихі»,

-найкраща чоловіча роль – Олег Шульга «Позивний Бандерас» (реж. Заза Буадзе),

-найкращий короткометражний фільм «Анна» (реж. Олесь Санін),

-найкращий студентський фільм «Нетерпимість» (реж. Володимир Бакум),

-найкраща режисура – фільм «Пляшка» (реж. Єгор Бондаренко).

Протягом кінофестивалю було продемонстровано 64 фільми різного жанру. Це чималий показник.

Під яскраві струмені феєрверку та оплески шанувальників кіно було закладено бронзову плиту фільму-переможця минулорічного кінофестивалю «Гірська жінка на війні».

Картинка

Картинка

А міський голова Андрій Кульчинський запевнив про підтримку наступного кінофестивалю в Трускавці. Генеральний директор «Корони Карпат» Олег Карпин виразив щиру вдячність Міністерству культури України, Державному агентству України з питань кіно, департаменту культури Львівської ОДА та Трускавецькій міськраді, а також спонсорам фестивалю за вагому підтримку.

Картинка

КартинкаКартинка

«Фестиваль має залишитись українським, з вкрапленням міжнародних студій, шкіл та фільмів» - висловився на завершення Трускавецького кінофестивалю Олег Карпин.

Так має бути. Ще одна сторінка кінофестивалю перегорнута. То ж з нетерпінням чекаємо на новий фестиваль «Корона Карпат».

Кол. просмотров: (1514)                            Кол. комментариев: (0)

Уважаемые читатели!
Приглашаем принять участие в обсуждении темы, освещенной в статье. Единственная просьба,  не размещать сообщений, которые могут нарушить законы Украины.

Комментариев (0) К статье ДНІ УКРАЇНСЬКОГО КІНО В ТРУСКАВЦІ. НАГОРОДИ VIII-го КІНОФЕСТИВАЛЮ «КОРОНА КАРПАТ»